Oslabená imunita - opakované záněty horních cest dýchacích a jiné problémy

Dobrý den, mám dotaz ohledně mé imunity. Nyní je mi 27 let, před 4 roky jsem prodělala infekční mononukleozu a od té doby mám opakovaně nějaké problémy, přičemž se to stále zhoršuje. Teď každý měsíc řeším nějaký problém - nachlazení, záněty horních cest dýchacích, záněty dutin, alergickou rýmu, záněty močových cest. Minulý rok jsem byla od praktické lékařky léčena 8x antibiotiky. Po dobrání antibitik ještě mívám mykózy. Každý měsíc bývám na nemocenské, snažím se to vyléčit, bývám doma nejčastěji min.14 dní, ale sotva se dostanu do kontaktu s lidmi, brzy zase něco chytnu a jsem tak slabá, že se s tím nedokážu brzy vypořádat. Nyní jsem opět nemocná, CRP jsem měla hodnotu 32, tak mám zase antibiotika - tentokrát Augmentin. Na imunitu jsem již brala Luivac a Olimunovac, beru nejrůznější doplňky stravy - vitamin C ve zvýšených dávkách, hlívu ústřičnou, echinaceu, lactobacily. U bylináře jsem si nechala namíchat bylinné čaje, které piju. Teď chci začít brát colostrum. Na ORL mi dělali výtěry, v nich nebylo nic nalezeno, jen že mám alergickou rýmu, na alergologii mi po testech žádnou alergii neobjevili. O imunologické vyšetření jsem praktickou lékařku několikrát žádala, zatím mi žádanku o toto vyšetření neposkytla - nevím jestli něco mohli zjistit již při vyšetření na alergologii. Opravdu nevím, co si dále počít, na jaké vyšetření si zajít, jak si nějak pomoci.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, užívání 8 antibiotik za rok, je indikací k imunologickému vyšetření. Důležité je, aby antibiotika byla podávána cíleně /dle hodnoty CRP, výtěrů atd/. Pokud jste alergička , tak je důležité důsledně léčit i alergii. Imunologické vyšetření se provádí z krve, záleží tedy zda-li Vám na alergologii bylo toto vyšetření provedeno. Alergologie-imunologie je jedna specializace, takže imunologické vyšetření patří do kompetence i alergologa.

MUDr. Marcela Vorlíčková
MUDr. Marcela Vorlíčková

Specializace: Alergologie a klinická imunologie
Pracoviště: Immunia spol. s.r.o – Centrum prevence a léčby alergií a poruch imunity

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
já taky | Od: Zuza | 24.2.2015 11:09
Ahoj, Aleno! Je mi 28 let. Mám to hodně podobně, i když jsem žádnou mononukleozu teda neměla. Jsem furt nemocná, především horní cesty dýchací,pak i ta gynda, plicní nic nezjistili, štítná žláza ok, taky různé atb, luivac, dvouměsíční kůru erdomedu,..pořád baštím vitamíny,laktobacily, ovoce,zeleninu,sportuju v mezičase, než mě to zas skolí....začínám už dokonce přemýšlet nad wobenzymem..tak moc jsem zoufalá:( prosím, dej vědět, až ti na něco přijdou nebo ti něco zabere.dík
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: