Padání vlasů po antikoncepci triquilar a tri-regol

Dobrý den. Moc bych se chtěla zeptat na padání vlasů způsobené antikoncepcí. Před rokem jsem brala Triquilar a po pěti měsících jsem ho musela vysadit, protože mi začaly příšerně padat vlasy. Po vysazení antikoncepce vše přestalo. Ted jsem zase začala brát antikoncepci kvůli menstruaci aby byla pravidelná, protože s ní mám problémy vůbec jsem jí nedostávala. No a ted mi doktorka zase předepsala antikoncepci Tri-regol 21+7 a po třech měsících užívání mi zase příšerně začaly padat vlasy. Jsem z toho zoufalá. Ted jsem měla týden pauzu a vlasy padají méně. Tak nevím mám zase antikoncepci přestat brát? Může to mít na nějaký lidi jako jsem já vliv že jim antikoncepce prostě nesedí? Prosím moc o radu děkuji. Losová

Odpověď odborníka:

Vypadávání vlasů může mít velmi mnoho příčin a objeví-li se, je patrně vhodné v první řadě se poradit s kožním lékařem. Antikoncepce může mít vztah k padání vlasů spíše vzácně. Vzácné je padání vlasů při užívání antikoncepčních pilulek. Bylo sice dáno do souvislosti, ale v literatuře je zmíněno jen několik případů, takže náhodná souvislost není vyloučená. V běžné praxi rozhodně není třeba se této komplikace bát.

MUDr. Jan Sládeček
MUDr. Jan Sládeček

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Gynekologická ambulance, POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

 
Líbí se vám odpověď?
-2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Ultrazvuk břicha
Články: Ultrazvuk břicha
Ultrazvuk, UZ nebo SONO je...
Pozor na škrkavky!
Články: Pozor na škrkavky!
Škrkavka dětská, latinsky...
Bolesti zad
Články: Bolesti zad
Alespoň jednou za život...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Naposledy čtené: