Pitný režim

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli se u dospělého člověka počítá do pitného režimu mléko. Nebo je jako potravina? Mám 84 letou babičku, která málo pije, ale ráno si uvaří půl litru bílé kávy (melta s mlékem) a pak se v podstatě celý den nutí do pití čaje nebo vody. Děkuji

Odpověď odborníka:

Dobrý den, mléko lze počítat pouze z poloviny. Dospělý člověk by měl denně vypít cca 80ml na kilogram tělesné váhy, tento pitný režim je totiž nezbytný ke správnému chodu organismu. Hezký den.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
To je snad vtip ne?!!Hrozí otrava vodou!!! | Od: Jana | 20.7.2010 11:41
Pozor, můžete si vážně ublížit když poslechnete "radu",že dospělý člověk potřebuje 80ml/kg. pokud 100kg člověk vypije 8l, může si vážně ublížit. Zátěž ledvin,srdce, hypotonická hyperhydratace. Stejně tak 60kg člověk nepotřebuje vypít 5l!!!!Optimum je 2-3 litry, u 100kg člověka o 1 litr více,ne víc!!!!!!
reagovat
re:To je snad vtip ne?!!Hrozí otrava vodou!!! | Od: jane | 22.7.2010 10:17
Názory na pitný režim se hodně liší: někdo říká, že by člověk měl pít až když cítí žízeň, jiný názor je, že při pocitu žízně už tělo strádá a je dobré mu předcházet častým pitím po menších dávkách. Někdo doporučuje 60 ml na kilogram váhy, jiný 80 ml na stejnou hmotnost. Každopádně do příjmu se počítá i voda v potravinách, proto je reálná potřeba vody cca 3,5 l na 60 kg člověka. A neznamená to, že člověk musí nutně vypít 3,5 litru vody denně.
Já osobně se pocitu žízně snažím předcházet. Pokud máte tendenci na pití zapomínat, je dobré postavit si lahev s vodou na stůl (třeba v práci), k tomu sklenici a tu pravidelně z lahve doplňovat. Máte tak dobrý přehled o tom, kolik toho (a za jak dlouho) vypijete.
reagovat
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: