Pocity zvracení při mluvení o jídle

Dobrý den, poslední dobou mě trápí celkem závažný problém. Vždy, když se s přítelem začneme bavit o jídle (zda si na něj nezajdeme; co budou mít na oslavě, atd.) najednou se mi chce zvracet. Ale po chvilce to zas naprosto odezní a vše je v pohodě. S nikým jiným se mi to ještě takto nestalo. S přítelem jsme zatím spolu pár týdnů. Ale už v minulosti se mi stalo, že když jsem šla na jídlo s klukem, se kterým jsem chodila, popř. o něho stála, při jídle mi chvílema bylo také na zvracení (s největší pravděpodobností z nervozity). Myslíte, že to může být nějaký psychický blog? Že už třeba mám předběžně strach, že by mně mohlo být s přítelem znovu při jídle špatně? Nebo je důvod jiný? Už nevím, co mám dělat, ale musím říct, že mě to celkem obtěžuje. Děkuji předem za odpověď.

Odpověď odborníka:

Vážená a milá Moniko, nějaký psychický blok to patrně bude. Tendence ke zvracení je totiž projevem emoce ODPORU. Řekl bych, že něco se ve Vás v tu chvíli pere, nejspíš nějaká špatná zkušenost, kterou ale máte zasunutou do nevědomí. Pokud se Vám to nepropojí samo od sebe, doporučuji návštěvu psychologa nebo psychiatra, který Vám pomůže nalézt řešení. Přeji Vám, aby to bylo brzy.

MUDr. Radkin Honzák, CSc.
MUDr. Radkin Honzák, CSc.

Specializace: Psychiatrie
Pracoviště: asistent Ústavu všeobecného lékařství 1. LF UK Praha, sekundární lékař PL Bohnice, ambulantní psychiatr IKEM, ambulantní psychiatr REMEDIS

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: