Porucha spánku

Dostávala jsem elektrošoky, psych.stav se upravil, pomohlo to velmi, ale na druhou stranu nemohu spát. Trvá to už více než 2 měsíce. Mohou elektrošoky negativně zapůsobit na spánek?? A co by mi mohlo na spánek pomoci? Děkuji moc za radu.

Odpověď odborníka:

Dobrý večer, paní Lenko, děkuji Vám za dotaz. Bohužel Vám nedokážu zodpovědně poradit. Důležité je, s jakou psychickou poruchou se léčíte, jaké léky užíváte, zda jste měla poruchy spánku i předtím, jakými dalšími onemocněními event. trpíte, zda neprožíváte nějaké stresující období, atd. Nespecifikujete blíže, jakou poruchou spánku trpíte - nemůžete usnout? nebo se brzy probudíte a pak už neusnete? Nemám klinickou zkušenost s tím, jaký vliv mají "elektrošoky" na kvalitu spánku, jsem plicařka a specializuji se na poruchy dýchání ve spánku. Určitě bych stav konzultovala s Vaším psychiatrem, který elektrošoky indikoval, a který vede Vaši léčbu. Držím Vám palce. S pozdravem.

MUDr. Anna Svatová Bodnárová
MUDr. Anna Svatová Bodnárová

Specializace: Pneumologie
Pracoviště: Léčebna tuberkulózy a respiračních nemocí Janov

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Ano velice dobrý nápad | Od: xxxx | 30.1.2016 15:08
lečba elektrošoky jak se lidově říká , je velice zaludné věc ! a to vám samozřejmně žadný dokturek neřekne do předu !!! tyhle radoby moderní terapie se rovná likvidovaní mozkových bunek a dalšího poškozaní mozku ! a víte co je nejlepší že doktoří ani vlastně nevědi jak elektrošoky fungují a dále nevím co vlastně v mozku spusobují !!! to si mužete najít na google :)

vaše problémy mužou být spusobeny bud to traumatem po terapiji ! nebo leky které do vás cpou ! připadně muže jít o poškození mozku od elektrošovéké terapie !!! což se stává u pěti lidi z 5 ! muže být takové poškoyení dočasné a takz muže být trvalé ! to je dicky rizoki takových nevyskoušené lečby (myšle tak že vlastně nevědi co lečba elektrošoky spusobuje v mozku )

A je tak na okraj 1 z 10 pacientu lečených elektrošoky má po nich fizická poškození ! zlomeniny podlitiny trvalé poškození zraku ! poškození mozku poškození nervu a podobně ! více google

dale pak 1 ze 20 lidi umirá bud to při terapiji elektrošoky nebo na jeji nasledky !!! největší riziko maji pacienti z vrozeným aneurizma velký cev a tepen v mozku a jinde ! dale pak špatnou
funkci ledvin a jater ! připadně na infarkt !!!

nic z toho vám naši slavni doktoří neřeknou !!!

takže jedna rada tyhle lečbě se už vyhýbejte obloukem !!! pokud se máte alespon trošíku ráda !!!
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
5 tipů pro zdravé uši bez infekce
Články: 5 tipů pro zdravé uši bez infekce
Máte-li propíchnuté uši...
Revmatismus
Články: Revmatismus
Revmatické nemoci jsou...
Ztrácíte paměť? Rozpoznejte nemoc od obyčejného zapomínání
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Bechtěrevova nemoc: Když imunita vzdoruje
Články: Bechtěrevova nemoc: Když imunita vzdoruje
Bechtěrevova choroba neboli...
Souvisí velikost penisu s tělesnou výškou?
Články: Souvisí velikost penisu s tělesnou výškou?
Větší muži mají větší penis...
Chraňte si své klouby a zůstaňte soběstační
Články: Chraňte si své klouby a zůstaňte soběstační
Pokud vás trápí revmatoidní...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené: