Překyselení organismu

Prosím o Vaše vyjádření ke snížení překyselení lidského organismu níže uvedeným způsobem. 3 díly javorového sirupu a jeden díl jedlé sody ( soda bicarbona ) smísit ( např. 15 lžiček sirupu a pět lžiček sody ) a promíchat, dát poté v kastrůlku na sporák, zahřívat 5 minut nepříliš silně, dokud směs poněkud nezahoustne. Na počátku může být užíváno častěji, např.3x denně jedna čajová lžička. Jinak stačí brát 1 čajovou lžičku 1x denně, dlouhodobě. Může být rozpuštěna ve vodě nebo třeba namazána na chléb. Javorový sirup může být případně dočasně nahrazen medem. Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Překyselení organismu souvisí s naší stravou- nejvíce "překyseluje" alkohol, cukr a velké množství různě zpracovaných mastných výrobků.
Receptů na "odkyselení" je jistě celá řada. Tento konkrétní nevím, zda působí. Jedlá soda je zásaditá, používá se zejm. jako první pomoc při překyselení žaludku (a jen krátkodobě). V této směsi, dlouhodobě užívané, nevím zda může působit.
Nejlepší na "odkyselení" organismu bude celková změna životního stylu- stravy (tedy více ovoce a zeleniny v syrovém stavu, zařadit ořechy a semena rostlin, nízkotučné mléčné výrobky- jogurty, celozrnné pečivo, libové maso v rozumné míře) a dostatečný příjem tekutin (neslazené vody, bylinkové čaje). Vyvarovat se sladkostí- ty požívat jen výjimečně. Pohybová aktivita je též vhodná (např. rychlá chůze 45-60 minut, minimálně 3x týdně).

MUDr. Barbora Barchánková
MUDr. Barbora Barchánková

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka, Ústí nad Labem

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: