Problémy s porozumění

Moc děkuji za milá slova, paní doktorko, cítím, že jste velmi vlídný a vstřícný člověk. Je mi 47 let a už před 22 lety jsem ztratila mamku, která by mi poskytla takováto vlídná slova a porozumění. Trochu mi to dává dcera, ale žije v Brně. Nebojím se toho tunelu kvůli hluku, ale kvůli stísněnému prostoru a že nemohu z toho místa odejít. To je pozůstatek klaustrofobie.

Odpověď odborníka:

Stydím se, že se odvažuji Vám ještě psát, vlastně nejde o žádné odborné rady.. Pocit jisté stísněnosti zažívá při vyšetření magnetickou resonancí hodně pacientů - přece jen jde o směs úzkosti ze samotného nálezu a z nezvyklého prostředí. Ale opravdu věřím, že si člověk dokáže pomoci "těšením se" na to, až všechno přestojí, je prima si pak třeba udělat nějakou drobnou radost... /to je vlastně taky mocné kouzlo, naučit se znovu být sám sobě bezpečným a neobávat se vlastních nepříjemných prožitků a následných úzkostí ../ Rozhodně si nemyslete, že jste se svým trápením sama, věřte, mnoho lidí, o kterých byste to nikdy neřekla, má své zkušenosti s vnitřní bolestí v různých podobách..

MUDr. Barbora Heřmanská
MUDr. Barbora Heřmanská

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Hormonální antikoncepce jako 100% ochrana před početím? NIKDY!
Akutní gastritida u dětí
Články: Akutní gastritida u dětí
Akutní gastritida je v...
Ječné zrno
Články: Ječné zrno
Ječné zrno, hordeolum, je...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x