Problémy se zády

Dobrý den , na preventivní prohlídce mě doktorka poslala na ortopedii se zády .Tam mě doktorka prohlédla napsala mi 10 rehabilitací a obvodní doktorce poslala zprávu z vyšetření.A protože mi ani jedna doktorka nevysvětlila co přeně mi je anebo co přesně mam a nebo nemam dělat tak se obracím na vás s touto prosbou : Zda by jste mi neobjasnili některé věci z lékařské zprávy . Doktorka uvádí že mam: ThL skoliosa , zvětšenou Th kyfosu , hypertonus horní poloviny těla , v ThL přechodu a Lp zcela ochablý svalový korset , insificience posturálního zajištění v sagitalní rovině včetně chybného stereotypu dýchání ( a na rehabilitaci se mnou podle všeho měli nacvičovat dýchání což nenacvičovali), omezení pohybové funkce CT přechodu, střední Thp, svalová dysbalance horní i dolní zkřížený sy. , lehké porušení dynymiky , hrubé svalove disfalanci a insuficience posturálního zajištění.Omlouvam se že vás tímto zatěžuji ale docela by mě zajímalo co to tedy znamená. předem velice děkuji.

Odpověď odborníka:

Skoliosa je vybočení jinak rovné páteře do strany (ThL znamená, že skoliosa je v místě přechodu hrudní páteře v bederní). Kyfosa je lidově řečeno "hrb" neboli prohnutí páteře dozadu (opět v místě hrudní páteře). Hypertonus znamená vyšší svalové napětí, u Vás na horní polovině těla. Ochablý svalový korzet je pojem snad zcela jasný. Insuficience posturálního zajištění = nedostatečnost tonu neboli napětí svalstva týkající se vzpřímené polohy těla. Omezení pohybové funkce CT přechodu = přechodu krční a hrudní páteře. Svalová dysbalance a porušení dynamiky se mi rovněž zdají jasné pojmy. Jednoznačně pokračujte dále v předepsaných rehabilitacích.

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
  • Jícnový reflux Po jedné oslavě minuly rok, kde došlo na velkou konzumaci piva...
  • Léčba antibiotiky klacid Beru 2xdenně Klacid 500 na boreliózu,zatím typický...
  • Bolest ledviny Ráda bych se zeptala už druhý den a to i v noci mě bolí spodní...
  • Kvasinky V reakci na můj minulý dotaz a odpověď zde ( http://www.ulekare.cz...
  • Osteoporoza Moje matka(78 let) se léčí na osteoporozu kostí.Kvůli velkým...
  • Noční pocení příčiny Během posledních několika let se u mne objevuje problém s...
 
Kam dál
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x