Psychická porucha? spojená s moč. měchýřem

Zhruba před měsícem jsem začal pozorovat že se semnou něco děje. Byl sem na pár dní pryč, po cestě jsem po velmi, velmi dlouhé době užil trochu amfetaminu, abych vydržel celou noc vzhůru (měl jsem jen párkrát, nejsem žádný závyslák a ani sem nikdy nebyl, nijak mě to nebere) v celkem dost kruté kose a k tomu bundu co nejde zaškrknout. Noc sem vydržel ale ráno jsem zjistil že sem se pomočil! A to sem si toho absolutně vůbec nebyl vědom, nic sem nepocítil (kolegové mě na to upozornili,... tak sem se ztrapnil....). Dá se říct že od té doby možná ještě před tím incidentem (už si to moc nepamatuju) mám neustále pocit že se mi chce močit (jenže když příjdu na toaletu, tak většinou odejdu bez jediné kapky a nebo něco málo na silu ze sebe dostanu, v noci se ale nebudím), myslel jsem že to může být zánět močového měchýře, nebo něco takového tak jsem šel k obv. doktorce. Ze vzorku moči nic nezjistili, ale když sem jí řekl že je to celkem utrpení tak mi předepsala antibiotika a ještě něco (na týden), jenže po dobrání antibiotik jsem zjistil že se mi jakože chce na wc, hlavně, když jsem někde ve společnosti, mezi lidmi ale i když jsem sám někdě venku. Doma se to projevuje jen někdy (asi na to totiž nemyslím, jak jsem zaměstnaný). Tím od sebe odvracím i lidi (znechuceným, či zmateným pohledem z této situace [a nebo to není jen pocit a fakt se pomočuju a smrdím jako hov***?..věřím že ne to by mi snad někdo řekl, nebo nadal]...), jelikož když jdu po ulici tak po mě lidi blbě hledí, nebo se namě podívají a hned odvrátí zrak na druhou stranu, co nejdál odemne, dokud neprojdu a sem tam se i někdo vysměje, (nebo když semnou někdo konverzuje tak většinou pozoruje moje tělo od pasu dolů, to sám nechápu, kontroluju pro jistotu pokaždé úplně zblbnutý jestli sem se pomočil nebo co ale ne, jen jsem tím zjistil že se v oblasti rozkroku víc potím, asi tím že chodím celkem rychle...). Tvrdé drogy jsem od incidentu neměl, alkohol tak 2x max. 4x do měsíce a v míře (pouze kouřím marihuanu a cigarety a piju max. 2x instantní kávu deně, skoro bez kofeinu). Matka mi říkala, že to mám možná po ní, taky se jí chce pořád na toaletu, ale ona s tím dokáže žít a já ne. Poradíte mi co s tím? Byl bych vám velice vděčný, už je to k nevydržení...

Odpověď odborníka:

Nepíšete, co provázelo úvodní příhodu po užití amfetaminu, nebylo to provázeno i poruchou vědomí ? byly nějaké jiné další doprovodné příznaky ? Toto je třeba zhodnotit, asi raději ve spolupráci s obvodním lékařem a eventuelně se nechat dále vyšetřit.
Následné potíže mohou být spíše asi psychické z obavy, že by se něco podobného mohlo opakovat. Pokud potíže s močením trvají, je jistě vhodné urologické vyšetření.

MUDr. Magdaléna Hlavačková
MUDr. Magdaléna Hlavačková

Specializace: Neurologie
Pracoviště: neurologická ambulance Uherský Brod

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: