Rozhozený cyklus po aplikaci iud gynefix

Dobrý den, Před čtyřmi měsícemi jsem byla na aplikaci IUD Gynefix (jsem nerodička) prvních asi 5 týdnů jsem v kuse krvácela. Pak mi byly předepsány léky na zastavení krvácení / odložení menstruace, které jsem měla brát tři týdny a pak vysadit aby přišla menstruace. Bohužel jsem tři týdny ani nedobrala protože i přes léky mi začala menstruace přesně v daný termín. Následující měsíce následovalo vždy po sexu několikadenní krvácení, tyto úseky se časem zkracovaly. V současné době k tomu již nedochází nebo jen velmi zřídka a jde o krvácení jen těsně po sexu. Jde ale o to že již druhý měsíc se po sexu dostavila menstruace, ne krvácení a to velmi předčasně. Minulý měsíc to bylo 24 dní od prvního dne minulé menstruace. Tentokrát pouze 20 dní. Dříve jsem měla cyklus po 30 dnech. I po aplikaci Gynefixu to tak z počátku bylo. Nyní se ale po sexu dostavuje menstruace dříve. Je možné že tím že se při styku dráždí vlákno Gynefixu které je uchyceno ve sliznici, že se tím nějak předčasně vyvolá menstruace?

Odpověď odborníka:

Dobrý den, nitroděložní tělísko Gynefix je variantou nehormonálního tělíska, které je pouze mechanickou barierou. Neexistuje žádný mechanismus, kterým by tělísko mohlo vyvolat menstruační krvácení. Pokud se objevuje nepravidelné špinění nebo krvácení, měla byste být komplexně gynekologicky vyšetřena a to včetně cytologie a ultrazvukového vyšetření.

MUDr. Renata Kavanová
MUDr. Renata Kavanová

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: soukromá praxe My.Gyn, s.r.o.

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: