Iud gynefix & výtok

Dobrý den, je mi 21 let, před cca. měsícem a půl jsem byla na zavedení nitroděložního tělíska GyneFix. Zavedení bylo bolestivé ale bez problémů. Menstuace skončila v termínu. Následně jsme měli s přítelem styk a další den se dostavilo špinění. Počkali jsme proto ale po několika dnech jsme měli styk i při špinění a do druhého dne jsem začala velmi silně krvácet. Po týdnu mi lékař napsal prášky na zastavení "menstruace" které zabraly okamžitě. Poté bylo vše několik dní vpořádku a to i po sexu. Menstruace ale přišla normálně v termínu i přes prášky na zastavení (které jsem měla brát 3 týdny)! Proto jsem prášky vysadila a nechala menstruaci proběhnout přirozeně. Opět skončila přesně dle kalendáře. Dva dny vše vpořádku ale teď se opět po styku oběvilo špinění nebo výtok. Jde o hnědý výtok ve kterém se několikrát denně objevuje krev. Co s tím? Přítel na sex nenaléhá ale z nějakého důvodu jsem si nechala GyneFix zavést a jistě jsem neměla v plánu to že antikoncepční metodou se stane sexuální abstinence z důvodu permanentního výtoku a krvácení ...

Odpověď odborníka:

Dobrý den, dejte chvíli čas,aby si vaše děloha zvykla,že v ní je něco,co tam nebylo. Cca do 6M by měly potíže vymizet. Samozřejmě jsou i ženy,které netolerují tělísko žádné. Určitě vše řešte s gynekoložkou

MUDr. Zuzana Vejběrová
MUDr. Zuzana Vejběrová

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Gynekologie Gyn - Fem, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: