Slabá ruka

Už nějakou dobu mám fascikulace po celém těle. Navíc se k tomu před pár dny přidala jakoby těžká pravá ruka - zkrátka paži "cítím" a mám problém ji udržet v poloze, ve které chci. Ne že by mi klesala sama, ale je to nepříjemné. Navíc, když ji opřu, se mu jakoby "zevnitř třese", nicméně s jemnou motorikou problémy nemám. Na internetu mi na tohle téma všude vyskočila ALS, ale přijde mi, že na ni jsem dost mladá (23). Příznaky tomu ale jinak celkem odpovídají, takže mám celkem strach. Nemohlo by to ale mít co do činění se zády? Před rokem jsem chodila na rehabilitaci a fyzioterapeutka mi řekla, že mám hodně ztuhlá záda mezi lopatkami - respektive že k tomu mám sklony. Myslíte, že by se takto mohl nějaký problém projevit? Děkuji za odpověd.

Odpověď odborníka:

Zcela jistě ALS nemáte...Fascikulace nejsou sem tam svalový záškub někde na těle, ale trvalá, pouhým okem pozorovatelná svalová aktivita ( záškuby).
Dr.Google má tendenci vždy vyhodit ty nejhorší věci, ale věřte , že touto chorobou na 100% netrpíte. Budou- li potíže trvat, neurolog bude schopen posoudit , zda nejde např. o projev zvýšené nervosvalové dráždivosti, minerální nerovnováhy nebo zánětlivého onemocnění.

MUDr. Tomáš Vilhelm
MUDr. Tomáš Vilhelm

Specializace: Rehabilitace
Pracoviště: VERTEBRA

 
Líbí se vám odpověď?
+5 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: