Správné snižování horečky u dětí

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak je možno správně kombinovat léky proti snižování horečky u malých dětí, myslím tím např. panadol x nurofen (paracetamol x ibuprofen), šípky x sirup. Dostal se mi do rukou leták "Správné snižování horečky u dětí" od společnosti MediMedia, který jsem dostala na dětské pohotovosti. V letáku se píše, že se máme pečlivě informovat o druhu účinné látky, abyfhom nepodali lék se stejnu látkou 2x krátce po sobě, v další odrážce se však píše že kombinace účinných látek se nepdoporučuje pro jeho neúčelnost. Nějak tomu nerozumím, prosím o vysvětlení a předem velice děkuji.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, leták, který popisujete, bohužel neznám. U nás v nemocnici střídání léků proti horečce doporučujeme - můžete takto střídat léky, v nichž je jiná účinná látka, tedy paracetamol (Paralen, Panadol, Mexalen) s ibuprofenem (Ibalgin, Brufen, Nurofen). Mezi dvěma dávkami léku obsahujícím stejnou účinnou látku by měl být minimální rozestup 4-6 hodin.

MUDr. Petra Limrová
MUDr. Petra Limrová

Specializace: Pediatrie
Pracoviště: Dětské oddělení Nemocnice Hořovice

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Nurofen s Panadol | Od: Gabča | 5.4.2012 17:17
Souhlasím s paní doktorkou. Já jsem synovi také musela střídat Nurofen a Panadolem. Musím říct, že nurofenové čípky nám zabíraly výborně na horečku. Paralen mi přijde, že je spíše na bolest, na horečku zas tak extra nefunguje. Ale asi záleží na dítěti, je to individuální.
reagovat
re:Nurofen s Panadol | Od: Zuza | 10.4.2012 13:09
tak toje fajn odpoved a jsem rada ze uz vim po kolika hodinach muzu dat po Nurofenu jiny lek.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: