Střídání zažívacích obtíží

Dobrý den, už 4 roky trápím zažívacími potížemi. Střídavě zácpa, průjem a nadýmání. Dále kožní plísně, bělavý povlak na jazyku. Problémy nastaly po užití léků na akné (antibiotik). Potíže jsou mírnější po dlouhodobé dietě bez sladkostí a užívání laktabacilů. Když dietu poruším potíže jsou zpátky a zhoršují se. Doktor mi udělal výtěr ze stolice. Žádné střevní parazity se neprokázali. Četla jsem že výtěry jsou však v tomto ohledu sporné. Lékař mi bez důkazu lék předepsat nemůže. Chci se zeptat jestli mohu proužívat nějaký účinný lék i bez receptu a jak ho mám dávkovat? poškozují tyto léky játra a ledviny?

Odpověď odborníka:

Dobrý den, popsané obtíže mohou ukazovat na kvasinkovou infekci. Celkové léky na takový typ infekce (tj.antimykotika) nelze sehnat bez lékařského předpisu. Vliv mají na játra, při dlouhodobém užívání se kontrolují jaterní testy. Lze pokračovat v užívání laktobacilů a v dietě s omezením cukrů. Píšete, že obtíže trvají 4 roky. V takovém případě je velmi vhodné pátrat po jiné příčině obtíží než užívání ATB při akné a podrobněji vyšetřit Váš nález na kůži (stěr na typ plísně), ve stolici (odběr s dotazem na kvasinky) a celkový stav (pokud nebyla, preventivní prohlídka včetně celkové kontroly krve a kontroly moči, probrat Váš životní styl a Vaše stravovací návyky).

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x