Únava

Děkuji za předchozí odpověď, ale nemyslím si, že mi pomůže ústní voda. Bílý povlak na jazyku po prodělané hepatitidě E, horkost v ústech, pálení až bolení jazyka, trochu i potíže při polknutí, hlavně únava, vyčerpanost mě trápí už přes půl roku. Byl mi zjištěn nedostatek vitamínu D (beru Vigantol), jaterní testy jsou v normě, pouze GGT je mírně zvýšené 1.12 (beru Legalon 1 tebletu denně), protilátky stále vysoké, dále mám nález na EKG - čeká mě kardiologické vyšetření, vyšetření moči leukocyty 2 j, bakterie 2 j , krev 2+.HEV RNA PCR je negativní. Sono jater v normě.Na začátku nemoci jsem brala 3 dny vysoké dávky Prednisonu.Dle jaterní poradny toto stojí za tím, že se s následky nemoci peru takto dlouho.Trápí mě i projevy menopauzy (návaly horka, pocení), před nemocí jsem brala hormony, ale od hepatitidy vysazeno.Jiná vyšetření jsem neabsolvovala. Děkuji za pomoc a radu.

Odpověď odborníka:

Zřejmě koincidence hepatitidy a probíhající menopauzy zvýrazńují vaše obtíže.Fytopreparáty s obsahem přírodních estrogenáů jste nezkoušela?Poraďte se s vaším gastroenterologem,který výrobek by ve vašem případě byl nejvhodnější.

MUDr. Marie Vaňačová
MUDr. Marie Vaňačová

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Soukromá ordinace praktického lékaře pro dospělé, Tábor

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: