Vysoká hladina estrogenu

Dobrý den pane doktore, měla bych na Vás dotaz, předem děkuji za Vaši odpověď. Přibližně před rokem jsem vysadila antikoncepci, v únoru jsem byla na kontrole na endokrinologi, užívám Eutyhorox a v roce 2009 jsem po TTE, snižili mi dávku jeho užívání, od Vánoc jsem bývala i tak nějak nemocná, ale na konci února se mi udělaly na tváři, dekoltu i zádech pupínky. Byla jsem v min. týdnu na Endokrinologi, kde mi udělali testy na hormony i kortizol, s hlediska endokrinologie jsem zdravá, ale řekli, že mám navštívit gynekologa, že mám vysokou hladinu estrogenu, chtěla jsem se zeptat, co to znanemá a co s tím mám dělat? Mohla bych mít nějaký problém s otěhotněním? Děkuji moc.

Odpověď odborníka:

Na vaši otázku se takhle nedá odpovědět, záleží na tom, kolik estrogenů bylo naměřeno, kolik vám je let a potom hladina estrogenů se mění nejen v průběhu cyklu ale i v průběhu dne, a poté záleží i na poměru estrogenu k ostatním hormonům například k FSH. Navštivte vašeho gynekologa a zcela jistě podle výsledků vám poradí. Příjemný den.

MUDr. Jan Sládeček
MUDr. Jan Sládeček

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Gynekologická ambulance, POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

 
Líbí se vám odpověď?
-3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x