Warfarin

Ráda bych se zeptala, co vše může způsobit potlačení účinku Warfarinu. Jaké potraviny nebo vitaminy,... Mé babičce je 67 a Warfarin bere 20 let, má silnou sklerozu, trombozu a regma a levé noze. V poslední době warfarin na její trombozu přestává účinkovat a noha ji čím dál více napuchá. Ráda bych věděla čeho se máme vyvarovat. Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Účinek warfarinu mohou snižovat potraviny s obsahem vitamínu K. Jde především o zeleninu, červené maso (především vnitřnosti), mléčné produkty a některé druhy ovoce. Na základě toho se můžete ještě někdy setkat s doporučením tzv. warfarinové diety, která tyto potraviny neobsahuje, resp. omezuje. Jedná se však o zastaralý postup, v dnešní době se doporučuje jíst běžnou vyváženou stravu bez velkých výkyvů ve složení jednotlivých složen potravy. Svým pacientům doporučuji jíst denně malé množství zeleniny, protože je to zdravé z mnoha dalších důvodů. Není však vhodné celý týden zeleninu nejíst a pak si dát "zeleninový den".

MUDr. Jan Vachek
MUDr. Jan Vachek

Specializace: Vnitřní lékařství
Pracoviště: Klinika nefrologie VFN a Klatovská nemocnice, a.s., interní oddělení

 
Líbí se vám odpověď?
+74 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Warfarin | Od: Jiří Lang | 30.1.2011 00:32
Pokud by účinky Warfarinu neměly být potlačovány některými potravinami, jak uvádí MUDr. Šimůnková, tak proč nemocnice předává pacientům, kterým nasadí Warfarin, které potraviny nemají jíst (jde o vitamín K),
aby se nesnižoval účinek Warfarinu ?.
reagovat
re:Warfarin | Od: jana matoušová | 30.11.2013 11:12
Dobrý den jim Warfarin jsem po plícní embolce a
mám pořad chut na ocet má to nějaký učinek na
léky????? děkuji matoušová
reagovat
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: