Ztráta stability při chůzi

Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu. Je mi 74 let, a už přes měsíc trpím při chůzi určitou ztrátou stability. Mám pocit, jakoby se mi houpala zem pod nohama. Tento stav je trvalý, není ovlivněn například změnou počasí apod. Léčím si vysoký krevní tlak, který při braní medikamentů je v normě. Také složení léků mám stále stejné, nedošlo k zařazení nových léků, které by tento stav mohly vyvolávat. Nevím, jestli tyto obtíže souvisí s mým vyšším věkem. Prosím o radu, zda mám navštívit svého praktického lékaře nebo můžu jít přímo ke specialistovi a jakému. Děkuji za Vaši odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, příčina popsaných obtíží může být (nejčastější možnosti) jak neurologická - zhoršení zásobování části mozku odpovědné za rovnováhu kyslíkem (nejčastěji na podkladě zúžení cév) nebo otorhinolaryngologické - poruchy rovnovážného systému v uchu. Doporučuji navštívit nejprve praktického lékaře, který Vás prohlédne a orientačně určí, zda je třeba pomoc specialisty a jakého, případně rovnou předepíše léčbu.

 
Líbí se vám odpověď?
+3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x