Bolest mezi lopatkami a dušnost
Dobrý den, potřeboval bych poradit. Od út mě trápí slušná bolest zad (mezi lopatkami a pod nimi) a bolesti na plicích, na levé straně jakoby pro nádechu a stěhuje se k tomu se ještě přidala dušnost a děsně se zadychavam. Občas se zakaslu nebo zachchlam ale žádný hlen.
Mám skoliózu a sedavou práci ale taky 10 let kouřím vodní dýmku. Je možné aby to vše bylo od zad?

MUDr. Klára Martoníková
Specializace: Praktické lékařství pro dospělé Pracoviště: Praktický lékař pro dospělé, Praha 4Dobrý den Cyrile. Dušnost a zadýchávání nemá příčinu v páteři. Je nutné další vyšetření. Zajděte za svým praktickým lékařem/na pohotovost. Může se jednat o on. plic ( zápal plic či poplicnice...) či srdce. Dotaz je odesílán konzultační ambulanci. S pozdravem
MUDr. Milan Hrubý
Specializace: NefrologieVážený pane Cyrile, bolesti v zádech mohou být vertebrogenní (při poruše statiky a dynamiky páteře), dýchací obtíže by mohly být projevem onemocnění plic nebo dýchacích cest (v důsledku chronického kuřáctví). Doporučuji Vám vyhledat nejdříve pneumologickou a poté ortopedickou ambulanci a domluvit se na potřebných vyšetřeních k upřesnění původu Vašich obtíží. S pozdravem, MH.