Cysty na vaječníku.
Dobrý den , mám takovou prozbu ,
Mám cca rok problém s bolesti podbřišku ,když mě paní gynekoložka prohlížela říkala mi že mám cystu na vaječníku, na další prohlídce cysta už nebyla , v odběrech krve nic nebylo a tak to paní doktorka neřešila jenže břicho mě stále bolí menstruace nechodí jak by měla tak mi Pichla injekci po ní sem to dostala
A napsala mi utrogestan na srovnání cyklu po utrogestanu se mi to srovnalo ale jen na jeden cykl vybrání utrogestanu teď opět MS není už 9 den zpoždění byla jsem 19.5. 2021 na kontrole a tam mi řekla že mám polycysticky cysty a že budu muset na laparoskopii brání mi to v otěhotnění což otěhotnět chci snažíme se s přítelem o to dala mi na to léky abych dostávala ovulaci a a Ms stále není tak mi řekla dokud do týdne nepřijde mám si opět přijít na injekci ale chtěla bych to už nějak řešit a ne stále chodit na injekce a cpat do sebe hormony když to jde udělat laparoskopicky chtěla bych to mít už za sebou a konečně až by bylo všechno jak má tak otěhotnět .
Nevim jak to dál řešit jestli to zkonzumovat s někým jiným a jak postupovat .
MUDr. Jarmila Aseemová
Specializace: Praktické lékařství pro dospělé Pracoviště: Praktický lékař pro dospělé, Lipník nad Bečvou
Dobrý večer paní Markéto.
Podle toho, co uvádíte máte potíže s menstruací asi jeden rok. Jste sledovaná svoji gynekoložkou a ta Vás také léčí. Uvádíte, že u Vás jde s největší pravděpodobností o polycystické vaječníky. Toto gynekologické onemocnění je provázeno hormonální nerovnováhou. Vaše gynekoložka léčí tuto nerovnováhu, a protože Vás zná, je na jejím rozhodnutí, zda pokračovat v hormonální terapii nebo zda provést laparoskopii. Nejsem gynekolog, proto Váš dotaz předávám ještě specialistovi. Přeji Vám pěkný a klidný večer.
MUDr. Martin Maděrka
Specializace: Gynekologie, Porodnictví Pracoviště: Repromeda, BrnoDobrý den Markéto. Nevím přesně o jaké cysty se jedná u Vás a zda jsou nutné k laparoskopii, to by měl zhodnotit lékař v nemocnici, kde by výkon měl být proveden. Tzv. syndrom polycystických vaječníků (dnes preferováno označení hyperandrogenní syndrom) je stav, který může snižovat schopnost otěhotnění. Pokud se o těhotenství snažíte již déle než rok, bylo by vhodné vyšetřit i spermiogram Vašeho partnera a začít to aktivně řešit. Konzervativní metodou je užívání hormonů např. antiestrogenů, další možností je umělé oplodnění. Chirurgickou léčbou je tzv. ovariální drilling, kdy se jehlou dělají drobné dírky do vaječníku. Zkuste to zkonzultovat s Vaším gynekologem, pokud by se nedařilo otěhotnět, jistě Vás paní doktorka odešle ke specialistovi. Přeji Vám hezký den.