"léčím" se s blokací páteře.
Dobrý den,
je mi 25 let a "léčím" se s blokací páteře. Podle RTG mám blokové postavení Th8-12. Nicméně páteř mě bolí od spodu až nahoru - nejvíce v kříži a krk. Do toho mám nonstop bolest a brnění celé levé ruky a hrudníku. Co se hrudníku týče, tak v oblasti hrudní kosti je bolest, pálení největší (několikrát EKG v pořádku), ale jako kdyby byl hrudník sevřený a nemohu moc dýchat + bušení jako blázen. Mám astma, ale na plicním jsem měl výsledky také v pořádku. Bolesti žaludku, pálení žáhy, občas zácpa, ale na ultrazvuku a z odběrů se nic nezjistilo. Na Neurologii mi předepsali infuze (novalgin, guajacuran, mesocain), ale potíží spíše přibylo. Točí se mi hlava, opět problémy s hrudníkem, dýcháním a je mi celkově slabo. RHB (elektřina+cvičení) mi také moc neprospěla. Obvodní lékař už prý neví co se mnou, tak mě poslal na kardio, kde mají volno až příští měsíc ..
Proto na vás jdu s dotazem, na koho se můžu obrátit bez doporučení obvodního lékaře, který si myslí, že si vymýšlím (a proto jsem za pohotovosti a léky dal cca 4000kč ...)
MUDr. Veronika Horáková
Specializace: Praktické lékařství pro dospělé Pracoviště: Ambulance praktického lékaře Benátky nad Jizerou
Dobrý den, nevím, jak přesně Váš dotaz myslíte. Na koho se obrátit bez doporučení obvodního lékaře? Kardiologické vyšetření máte objednáno, zde Vám předpokládám vydal praktický lékař žádanku. Pokud chcete zkusit sehnat dřívější termín kardiologického vyšetření, pak doporučuji zkuste se objednat přes naše stránky, zde odkaz: https://www.ulekare.cz/objednat-se.
Pokud bude kardiologické vyšetření v pořádku, co nejspíše vzhledem k normálnímu EKG bude, pak by jsem pokračovala v pravidelné péči neurologa a rehabilitačního lékaře, volila takovou fyzioterapii, která Vám pomůže ulevit od obtíží a preventovat jejích opakování eliminací nevhodných pohybových stereotypů, přetěžování páteře atd.
Na bolesti žaludku a pálení žáhy doporučuji následovné. Režimová opatření jsko redukce tělesné hmotnosti, omezení zvyšování nitrobřišního tlaku, zákaz kouření, dietní omezení (nedráždivá stravu s vyloučením alkoholu, tučných jídel, sladkého kynutého pečiva, čokolády, kávy, peprmintu; menší porce; nejíst před ulehnutím). Z léků, které koupíte volně v lékárně zkuste inhibitory protonové pumpy, např. Omeprazol 20mg 1-0-1, antacida SOS při pálení žáhy, např. Rennie dlp. S pozdravem, Dr. Horáková