Neurologické problémy
Dobrý den, již od třinácti let trpím migrénami (aura, výpadky zor. pole, brnění končetin - tváří, únava, bolest hlavy) trvá vždy jen dva dny. Nyní v sedmnácti letech se to již zlepšilo. Občas se ozvou svalové křeče v končetinách, věčně studené končetiny a motání hlavy po příchodu ze zimy do tepla.
Před několika týdny jsem byla nucena navštívit neurologické oddělení v FTN pro hypestezii v LDK a její slabost, s těmito potížemi byl přítomen i průjem, absolutní ztuhlost šíje a drobné závratě (v lék. zpr. vertigo). Byla jsem odeslána na MRI mozku. (Aby se vyloučilo případné infekční onemocnění v oblasti mozku, RS, a také kvůli dřívějším kopl. migrénám.) V průběhu měsíce čekání na MRI tyto potíže již skoro vymizely, jen přechodně se ozývá hypestezie LDK a levého boku, slabost v nohách. Někdy mám i zvýšenou teplotu a průjem. Téměř denně mě trápí aura (barevné - svítivé barvy (fialová, zelená, růžová) - fleky, kterých se lekám. Nejspíše ze stresu se mi zhoršilo i dýchání (pocit, že se nemohu pořádně nadechnout.) Na výsledky MRI se čeká. Klasické odběry krve jsou v pořádku, včetně borelie.
Nemohu si pomoci, ale mám strach, poněvadž v rodině máme závažné onemocnění RS - aby se nejednalo o CIS či ataky RS. Vím, že musím počkat na výsledky, ale mám několik otázek. 1. Měla by se při MRI mozku použít kontrastní látka? 2. Podle popisovaných příznaků - mohlo by se teoreticky jednat o ataku RS či CIS? 3. Pokud by na MRI nic nenašli a potíže dále přetrvávaly, měli by lékaři dělat ještě LP (lumbální punkci) či by to nebylo potřeba?
Mnohokrát děkuji za odpovědi.
Dobrý den, aplikace kontrastní látky při NMR je většinou pravidelem, rozhoduje o tom lékař, ...