Přihlásit se Přihlásit se přes Facebook

Zapomenuté heslo

Nemáte účet? Registrujte se

Vytvořit nový účet uLékaře.cz

Připojte se do komunity uLékaře.cz a získejte přístup k historii všech svých dotazů a odpovědí.
Již máte účet? Přihlaste se zde

Máte Facebook? Ušetřete si čas a jednoduše se přihlaste skrz něj.

Přihlásit se přes Facebook
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Chcete se přihlásit? Přihlaste se zde
Nemáte účet? Registrujte se

Padání vlasů a hormonální léčba

Onkologie anonym 11.6.2016

Dobry de chtěla bych se zeptat jsem po operaci prsou a beru hormonální léky a padají mi vlasy a chtěla bych se zeptat jestli jsou jiný léky ? aby mi nepadali vlasy? děkují

Odpovídá lékař:

MUDr. Jiří Martinů

Specializace: Praktické lékařství Pracoviště: Ordinace praktického lékaře, Olomouc

Bohužel nepíšete, které léky užíváte. Velmi často se při hormonální léčbě užívají selektivní modulátory estrogenových receptorů - tato skupina léků má několik zástupců, nejčastěji se užívá tamoxifen. Je možné tento preparát vyměnit za jiný ze stejné skupiny, ale požadovaný efekt na výpad vlasů to mít nemusí. Promluvte si o svém problému se svým onkologem, zda existuje nějaké schůdné řešení.
S pozdravem

Související dotazy

Padání vlasů
Dobrý den je možné umřít, když používám minoxidil na...
Akne a padání vlasů
Dobrý den, mám několik příznaků:akne,občasné padání...
Padání vlasů
Dobrý den, mám jemné a ne příliš husté vlasy. Již...
Padání vlasů
Dobrý den, již přes rok řeším padání vlasů a zvýšený...
Padání vlasů u čtyřletého dítěte
Dobrý den, chtěla jsem Vás požádat o radu ohledně padání...
Padání vlasů
Dobrý den,mám problém s padáním vlasů.Jsem v přechodu,užívám...

Doporučujeme

Více dotazů z poradny

Padání vlasů - testosteron - L -Glutamin, BCAA

Zdravím. Můj dotaz se týká ohledně padání vlasů. Posiluji, a tak používám různé...

Padání vlasů - vyšetření na endokrinologii/kožní+poděkování MUDr. Mackové

Dobrý den, paní doktorko - na úvod bych ráda poděkovala za rychlou odpověď na...

Padani vlasu = štitna žlaza?

Dobry den pani doktorko, ja bych mela na Vas dotaz ohledne padani vlasu. V poslednim...

Padání vlasů a antikoncepce

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Beru 1 měsíc antikoncepci Yadine. Zrovna...

Padání vlasů a antikoncepce

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, užívala jsem půl roku antikoncepci Qlairu,...

Padání vlasů a antikoncepce Minerva

Dobrý den, mám problém s vlasy. Před měsícem jsem vysadila horm.antikoncepci...

PADANI VLASU A BILKOVINY

vazena pani doktorko jiz 9mesicu mi padaji vlasy beru methionin biotin nic mi...

Padání vlasů a DHEA

Dobrý den, již 2 roky se léčím s padáním vlasů, ale zatím bez úspěchu. Veškeré...

Padání vlasů a Evra

Dobrý den, užívám antikoncepci Evra 4 a půl roku a poslední rok mi dost padají...

Padání vlasů a flíčky v obličeji

Dobrý den, asi poslední měsíc mi padají vlasy víc než kdy dřív, při mytí jsem...

Padání vlasů a o

Dobry den, kvuli nadmernemu padani vlasu jsem byla u lekare a ten mi udelal...

Padání vlasů a obočí

Dobrý den, už asi rok se potýkám s padáním vlasů a obočí. Je mi 19 a hustota...

Padani vlasu a rozsypani zubu

Dobry den, Mam na Vas dotaz ohledne rozsypani zubu a lamave, znicene vlasy....

Padání vlasů a štítná žláza

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na dva problémy. Začala jsem brát 1/2 Euthyroxu...

Padání vlasů a štítná žláza

Dobrý den,chtěla bych se zeptat a prosím o radu.Mámsníženou činnost štítné žlázy,odběr...

Padání vlasů a únava

Dobrý den, dělala jsem si odběry na štítnou žlázu, protože delší dobu mě řídnou...

Padání vlasů a uzel na štítné žláze

Dobrý den, mám velký problém s padáním vlasů. Vlasy padaly od 6/2006 do 10/2006,...

Padání vlasů a výsledky hormonů

Dobrý den, je mi 34 let, 171 cm, váha 51 kg a hodně sportuji, také mám stresující...

Padání vlasů a zimomřivost

Dobrý den, již delší dobu cca 3-4 měsíce mě trápí pocit cizího tělesa v krku....

Padání vlasů bez nalezené příčiny

Dobrý den. Již čtyři měsíce mi padají vlasy. Dosud nepomohla kosmetika z lékárny...

Naposledy přečtené dotazy z poradny

Norethisteron

Dobrý den, prosím o radu.Před rokem jsem prodělala po porodu povrchový zánět...

Ovulace

dobry den, je mi 31 a jiz jedno dite mam, s manzelem jsme se o nej pokouseli...

Norethisteron

Dobrý den, s kolegyní se v září chystáme na dovolenou a oběma nám vyšla menstruace...

Jaterní testy - AST vs ALT

Dobrý den, od května chodím každé tři měsíce na jaterní testy. Vždy mám vyšší...

Ovulace

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat jde otěhotnět když nemám ovulaci? A jak se to...

Bolest kyčelního kloubu

Dobrý den, měsíc a půl mám bolest v pravé kyčli, začalo to po chůzi na horách...

Ovulace

POZITIVNÍ OVU TEST ALE TEPLOTA UŽ VYSOKÁ tak 4 dny před ovulací jsem byla na...

Užívání léků

Hezký den, jsem po 2 plicních embolii a trombóze hlubokých žil. Užívám doživotně...

Užívání léku

prosím mám dotaz byli mi změněny léky na vys. kr.tlak z Lorista H 50mg/12,5...

Užívání léku

Užívám na srdce Cordarone.Protože se mi zhoršuje zrak poslalmne lékař k očaři.Není...

Metformin a alergická kožní reakce

Dobrý den, mám takovýto dotaz známá začala užívat Metformin a začala se u ní...

Roupy u miminka?!

Dobrý den, paní doktorko/pane doktore. Ráda bych se informovala o problematice...

Užívání léků

Dobrý den, v r. 11/1999 mi po čtvrté operaci prsu diagnostikovali zhoubný nádor....

Užívání léků

Dobrý den, můj problém je velice dlouhá záležitost. v prosinci jsem onemocněla...

Menstruace po samovolném potratu

Dobrý den, paní doktorko, Před 4 týdny jsem prodělala samovolný potrat v 6tt,...

Čelní dutiny

Dobrý den od začátku zimy trpím na bolestí čelních dutin, bez výrazné rýmy....

Užívání léků

Dobrý den,měla bych dotaz k užívání léků Ritalin Concerta a Strattera.Můj syn...

Užívání léků

Dobrý den, můžu užívat lék Entizol, který mi předepsal kožní lékař současně...

Menstruace po sexu

Dobrý den, potřebuji radu dneska jsem si vzala posledni pilulku a menstruaci...

Užívání léku

Dobrý den paní doktorko , dlouhá léta jsem trpěla a stále trpím depresemi ,úzkostní...