Orgasmus u ženy

 • Redakce uLékaře.cz
 • 18.1.2010
 • Aktualizace: 18.1.2010
 • Sexuálně
Ženský orgasmus je neustále obestřen jakýmsi tajemstvím. Není tak explicitní jako mužský. Až 8 % žen orgasmu nedosahuje nikdy, 17 % v menšině styků, 21 % dosahuje orgasmu asi v polovině styků, 28 % ve většině a 27 % vždy nebo téměř vždy (Weiss, Zvěřina: Sexuální chování v ČR – situace a trendy, 2001). Mnoho žen tedy k orgasmu nedochází tak často či tak lehce, jak by si představovaly. Orgasmus ženy není tak snadno dosažitelný jako orgasmus muže. Mnoho žen se dosahování orgasmu musí naučit. Tento článek by měl sloužit jako inspirace, co vše je možné udělat, aby orgasmus u ženy nastal. Nebudeme se tedy zabývat situací, kdy žena s orgasmem problém nemá.

Příčin, které způsobují, že žena nemůže dosáhnou orgasmu, je mnoho. Některá žena projde velmi puritánskou výchovou či výchovou s mizivým množstvím informací o sexualitě či o fungování lidského těla vůbec.

U některé ženy dosahování orgasmu komplikuje fakt, že u ní došlo v dětství či mládí k nějakému sexuálnímu traumatu. Nemusí to vždy být pouze znásilnění. Někdy zapůsobí pouze nevhodné poznámky či narážky mužských příbuzných.

Dále sexualitu komplikují různé předsudky, které si mnoho žen vůbec neuvědomuje a bere je jako „ta správná tvrzení“. Nejčastěji zaznívají moudrosti jako: žena sex nepotřebuje, potřebuje vztah; orgasmus je jen u chlapů; muži mají rádi jen štíhlé... Tyto vlivy pak mohou způsobovat strach či stud něco si v sexu vyzkoušet.

Příčin, které způsobují, že žena nemůže dosáhnou orgasmu, je mnoho.
Příčin, které způsobují, že žena nemůže dosáhnou orgasmu, je mnoho.
 

Sexualita je ve většině případů záležitost partnerská, a tím se dostáváme k další oblasti možných nesouladů. Neřešené partnerské konflikty, nevyřešený nesoulad v rozdílné chuti na sex, stud, strach a další se podílejí na kvalitě sexuálního soužití partnerů.

Všechny výše zmiňované příčiny a jistě i mnohé další jsou v zásadě záležitostí psychiky ženy či jejího vztahu s partnerem. Na tyto příčiny je velmi obtížné poskytnout obecné rady či odpovědi. Ve většině případů je velmi přínosná konzultace s odborníkem (psychoterapeut-psychiatr či psycholog, sexuolog, partnerský poradce).

Existují však ženy, u kterých je příčina neznámá a nelze ji přesně identifikovat ani po dlouhé terapii (některé ženy orgasmus nemají celý život a některé z nich jsou se svojí sexualitou spokojené). Ve chvíli, kdy je alespoň částečně odstraněn některý z psychických bloků, je možné se zabývat tělesnou stránkou věci.

Nácvik:

 • 1. Dobré je začít autoerotikou – masturbací – a prozkoumáváním vlastního těla. Někdy pomůže použít zrcátko, ve kterém si žena může své pohlavní ústrojí prohlédnout. Pro mnoho žen je to poprvé v životě, a i když jsou u toho zcela samy, mohou se stydět. Během masturbace se můžete dotýkat okolí rodidel, klitorisu i zasouvat prst či více prstů do pochvy. Je možné použít i různé sexuální pomůcky, jen je potřeba dbát na jejich bezpečnost. Důležité je využít fantazii, představte si, co Vám dělá dobře, a pak zkuste najít způsob, jakým to zrealizujete.
  Během prozkoumávání svého těla žena zjistí, co jí vlastně dělá dobře, a co jsou naopak podněty nepříjemné. Může to být hlazení celou dlaní či prstem, manipulace jedním prstem na klitorisu a zasouvání druhého do pochvy, pomalu, rychle, silně, slabě. Možností je nepřeberné množství.
 • 2. Před společným nácvikem je dobré si uvědomit tři důležité body:
  A. Není potřeba dosáhnout orgasmu při každém milování.
  B. Orgasmu se nemusí dosáhnout pouze při souloži.
  C. Simultánní orgasmus obou partnerů je velmi zřídkavý.
  Ve chvíli, kdy žena ví, co jí dělá dobře, může to naučit svého partnera. Partner by se měl nechat vést. Nejprve je možné zkusit dráždění pouze hlazením či orálním způsobem, je možné střídat klitoridální (dráždění klitorisu-poštěváčku) a vaginální (poševní) dráždění nebo obě kombinovat.
  Nejlepší způsob, jak dosáhnout orgasmu při souloži, je napodobovat způsob, jakým žena masturbuje. Tedy má-li žena při masturbaci nohy u sebe, je vhodné nalézt polohu při souloži, kdy je má u sebe, pokud naopak od sebe, hledat polohu jinou. Pokud ji vzrušuje kombinace dráždění klitorisu a pochvy, je možné, aby po zasunutí penisu partner hladil ženin klitoris rukou nebo aby si jej hladila sama. Některou ženu vzrušuje zasouvání penisu velmi pomalé a postupné, jinou zase rychlé a hluboké či jiná kombinace.
 • 3. Nácvik by měl být postupný a partner spolupracující. Je vhodné nejprve vytvořit s partnerem dohodu a oddělit nácvik od „plnění manželských povinností. “. Jeden den mohou s partnerkou nacvičovat a další den může být uspokojen pouze partner, například orálně.
  Nácvik by měl začínat vzájemným hlazením bez nutnosti souložit a hlavně bez tlaku na dosáhnutí orgasmu hned při prvním nácviku. Při dalším tréninku je možné vyzkoušet jednu z poloh. Důležité je vyvolat atmosféru, která oběma vyhovuje, ztlumit světlo, zvolit postupné odhalování. Stud je největší nepřítel orgasmu.
(hol)
Líbí se vám článek?
+696 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Jak na orgasmus | Od: Fousáč | 20.8.2013 16:41
Moje žena sex po čtyřicítce už moc nemusela, říkala že jsme na to staří. Měla při tom myšlenky na všechno jiné, chtěla mi občas jen "udělat radost". Došlo to až tak daleko, že jsem si našel milenku. Moje žena byla moje první láska, jinou jsem do té doby nepoznal. Milenka, také vdaná, tam zase její manžel sex nemusel a ani nemohl. Trpělivě mi vysvětlovala, co dělám špatně. Že se nesmím soustředit na svůj orgasmus (zvyk z domova, prý aby to netrvalo dlouho), ale musím uspokojit jí a u mě že to přijde samo. Doma jsem se pak snažil ignorovat řeči své ženy o práci, o televizi... a bylo to mnohem lepší. Sice s milenkou to bylo něco úplně jiného, ale už jsem věděl co je doma špatně. Že to není stářím, jak se mě snažila manželka přesvědčit. Ta nakonec časem pochopila, že mi má nechat trochu volnosti a já zase, že jí nesmím nic přiznat. Ví že bych jí nikdy neopustil a časem se i to milování naučila prožívat lépe. Orgasmus dosahuje jen zřídka, ale aspoň někdy. Vím že mě třeba někdo bude odsuzovat, ale zůstat věrný, byl by ze mě po padesátce dědek co už nemůže a léčí si třeba i nějaké problémy s prostatou.
reagovat
re:Jak na orgasmus | Od: Jitka | 20.1.2015 07:05
Podle mne je nejlepší návod na orgasmus zde :

zpovedka.cz/navody_0.htm
reagovat
re:Jak na orgasmus | Od: Evik | 19.2.2014 11:04
Dobrý den.Reaguji na váše komentaře,ale já si
myslim že sex a orgasmi po 40,nekonči,ba naopak
to vice stoupa,nebot žena už je skušenějši a ví
jak na to,a co chce,teda pokud si v životě
dokazala se sebou hrat,a zapojit do toho sveho
muže či milence,jako manžel jste se ji asi malo
vjenoval,pokud se dva domluvý jde to jak po
másle,a že si někteři najdete milence mladši nebo
starši ,to mate jen na sve potěšeni se citit in,nu
jeto dobře,ale žena chce něco jineho,ne každa je
stejna,bylo by hodně o tomto psani,neznamena že
mame manžela nebo ženu a už jsme v kleci,plus
teplaky a nedbat o sebe to ne,a žadne výmluvy
na děti vše jde když se chce.žena musi bejt
dablice v každem věku,pokud miluje sex a vzrušeni
a orgasmi,nejlepši je začit s vybratorem,společně
s mužem,žena to totiž potřebuje dele,a to
většinou muž nevydrži,mějte hezkej den
reagovat
re:Jak na orgasmus | Od: 654 | 3.2.2014 14:23
Souhlasím, mám to samé . Bohužel mě ,je třicet a
mému manželovi je 40 . Musela jsem si najít
milence,kterého vzrušuji a on mě. Opět se cítím jako
sexy ženská . jen se mi ještě bohužel nepovedlo,
spravit sex v manželství a to se hodně snažím...prý
ho vzrušuji ...jen se mu nechce ....
reagovat
re:re:Jak na orgasmus | Od: Andrea*** | 13.2.2014 01:21
Dobrý den, tak jsem klidnější, že nejsem sama... mě bude 30 a přítelovi 40.. jsme spolu 8 let a máme 2 děti. Nevím, kde se stala chyba, ale já bych mohla skoro pořád a přítel zřejmě také, ale jinde... aspoň to tedy tvrdí... (netajil se návštěv nočních klubů)...Dost mě to podlomilo kolena. Doma však nepodává žádné výkony... dávám si to za vinu, ale je prý unavený...V 39letech? Není na to brzo? Nehledě na to, že s ním jsem za 8 let neměla orgasmus ani jednou, ale prý jsem podle něho frigidní a je to moje chyba...
reagovat
re:re:re:Jak na orgasmus | Od: petan | 8.7.2014 22:04
Je mi 57, a trochu zkušeností mám. Vždy se snažím uspokojit jako první ženu a dokážu to s ní i prožít. Je spousta něžností, která působí, od něžných doteků po jen takové brnkání a hlazení.
Postupně se dá dopracovat ke společnému plnému prožitku. Chce to jen trošku chtít a neudělat dobře jen sám sobě
reagovat
re:re:re:re:Jak na orgasmus | Od: en | 10.10.2014 20:28
souhlasím, byla jsem vdaná 30 let, s manželem jsme se sexu jako mladí učili. Prvního orgasmu jsem dosáhla v 21 letech a pak už skoro vždy. Postupem let jsme se naučili mít orgasmy současně. Byla to nádhera. Sex trval max 20 min se vším všudy. Nyní už se svým mužem nejsem 7 let a stýská se mi. Ani ne po něm, protože mě zradil, ale po plnohodnotném sexu. S novými partnery se nemohu sladit. Škoda.
reagovat
re:Jak na orgasmus | Od: Andrea | 13.9.2013 20:59
Neodsuzuji, máte můj obdiv! Jen tak dál (s manželkou)..:-))
reagovat
re:re:Jak na orgasmus | Od: petrcerny | 29.12.2013 13:58
Souhlasím.Mám stejný problém jako Vy.Zkusím s tím něco udělat.Je mě sice 60,ale necítím se jako dědek.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: