Absence menstruace po placebo tabletách

Dobrý den, první měsíc užívám HA Yaz. Všechny tabletky jsem si vzala včas. V posledním týdnu braní aktivních tablet - v úterý a pátek, jsem měla dvakrát slabší průjem a vzala jsem si pro jistotu i v úterý i v pátek tabletu z náhradního plata. Dnes jsem užila poslední placebo tabletu a menstruace se mi nedostavila. Zato je mi od druhé placebo tablety špatně - migréna a bolest břicha. Je možné, že si tělo zvyká a menstruace se dostaví až při druhém braní placebo tablet? Otěhotnění by nemělo být možné, žádnou tabletu jsem nezapomněla, v užívání jsem se nezpozdila, jiné léky neužívám. Je to v pořádku? Omlouvám se za zmatený dotaz.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, při užívání hormonální antikoncepce může dojít k zeslabení až vymizení menstruačního krvácení. Nepředstavuje to žádný problém. Každopádně těhotenství je třeba vždy s jistotou vyloučit.

MUDr. Martina Hasilová
MUDr. Martina Hasilová

Specializace: Gynekologie
Pracoviště: Ústav pro péči o matku a dítě, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: