Absence menstruace po vysazení hak

Mám takový problém. Už asi 4 měsíce jsem nedostala menstruaci. Brala jsem HA 4 roky, ale od listopadu 2015 už neberu. Začátkem roku 2016 jsem si po nechráněném sexu vzala postinor. Těhotná nejsem, dělala jsem si nejméně 12 těhotenských testů (od jiných výrobců) v časovém rozmezí. Nevíte čím by to mohlo být? Mohu mít rozházené hormony, po braní HA 4 roky a tom postinoru? Upřímně mi to moc nechybí, ale i tak jsem taková vystrašená. Děkuji a hezký večer.

Odpověď odborníka:

Po vysazení antikoncepce (+ užití Postinoru) se mohou vyskytnout poruchy cyklu, toto je ale už dlouhá doba. Doporučuji Vám ale co nejdříve navštívit gynekologa- můžete mít např. nepoznaný syndrom polycystických ovárií (které se mimo jiné projevuje absencí menstruace, ale pokud jste brala od 16 HAK, nemuselo se to poznat), popř. jiný druh patologie.

MUDr. Barbora Barchánková
MUDr. Barbora Barchánková

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka, Ústí nad Labem

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: