Brní mě koneček prstu

Mám takový problém který mě trápí už 3 dny. Brní mě koneček prsteníčku na pravé ruce. Vypadá úplně normálně, není zarudlý ani nateklý. Brnění se nestupňuje, je stále stejné.

Odpověď odborníka:

Jste velmi mladý člověk, nepopisujete jiné příznaky než brnění, v takovém případě bych uvažovala v prvé řadě o nějakém neurologickém problému. Brnění obecně může být příznakem útlaku nebo nějakého jiného dráždění nervu, který příslušnou oblast zásobuje. Pokud jde o brnění prstů, uvažovala bych na prvním místě asi o tzv. syndromu karpálního tunelu, což je stav, kdy vazivo nahromaděné v oblasti zápěstí utlačuje nervy vedoucí do ruky (řeší se rehabilitací, v pokročilejších stadiích chirurgicky). Mohlo ale jít i jen o nějakou dočasnou nesrovnalost, namožení šlachy, prochladnutí aj. Bolest či brnění prstu může být způsobena třeba také zhoršeným prokrvením, ale to je v tak mladém věku velmi vzácné. Bez Vašeho vyšetření bohužel diagnosu nelze stanovit. Pokud Vaše potíže přetrvávají, vyhledejte lékaře - praktického, případně specialistu - neurologa.

MUDr. Renata Lažanská
MUDr. Renata Lažanská

Specializace: Nefrologie
Pracoviště: IKEM, Klinika nefrologie

 
Líbí se vám odpověď?
+11 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x