Ha způsobující zažívací problémy?

Už několik let mě trápí problémy se zažíváním, zvláště průjmy bez jakékoli zjevné příčiny. Byla jsem na několika vyšetřeních i na gastroenterologii, ale zatím mi nezjistili žádnou příčinu mých problémů. Od 18 let tedy skoro 4 roky beru HA Lindynette 20, jinou antikoncepci jsem nikdy nezkoušela, jsem s ní dá se říct spokojená, chtěla jsem se ale zeptat, jestli není možné, aby mi tato orální HA způsobovala problémy s trávením? Velice děkuji za vaši odpověď.

Odpověď odborníka:

Milá Barčo, i když nelze souvislost se trávícím problémem a užívánim antikoncepce vyloučit, tak je to nepravděpodobné. Pokud se nenajde příčina problémů, tak je možné že průjem je věcí psychické zátěže, nebo v důsledku stresu. Některé ženy trpí i průjmem vázaným na menstruační cyklus, nebo lidi můžou trpět na habituální (opakující se) průjem bez zjevné příčiny. Nutno je zapřemýšlet i o životosprávě a její případné změně, nebo by mohlo pomoct užívat probiotka.

MUDr. Barbora Müller
MUDr. Barbora Müller

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Nemocnice Ostrov

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: