Herpes

Psala jsem vam vysledky pritele Pritel byl na vysetreni a vyslo mu tohle, nevite co to znamena? Anti herpes simplex v KFR .... Negativni Anti HSV 1,2/IgG Elisa ..... 1,30 pozitivni Anti HSV 1,2/IgM elisa ..... Negativni Anti HSV 1,3/IgA elisa ..... 1,82 pozitivni A odpoved byla ze je vse ve sve podstate ok, jeste jsem si vsimla ze ma pod tim napsane ze se muze jednat o reaktivaci a reinfekci...co to znamena? Znamena to, ze to nekolikrat prodelal nebo ze ted to ma opet?

Odpověď odborníka:

Pokud jste již dotaz psala některý den dříve, tak vám odpovídala jiná lékařka nebo lékař, protože v tomto portálu se dotazy řadí za sebou a vždy odpovídá lékař, který má službu.
Výsledky jsou pro tuto chvíli v podstatě v pořádku, ale též mírně rozporuplné. Nejedná se o nic, co by se musela přehnaně řešit, ale rovněž nám ukazují na to, že přítel již někdy infekci měl a nyní probíhá buď infekce nová, nebo probíhá aktivace té původní (tj. reinfekce a reaktivace). Záleží na imunitním systému každého člověka, jak na různé infekce reaguje, nedá se to paušalizovat. Někdo si protilátky vytváří rychle a snadno a je celoživotně chráněn, někdo obtížně a dané infekce se mohou opakovat.

MUDr. Zdeňka Janoušková
MUDr. Zdeňka Janoušková

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Ordinace praktického lékaře, Velká Bíteš

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: