Herpes genitalis

Dobrý den, mám již týden problém. Měla sem nechráněný pohlavní styk se svým přítelem a genitáliích se mi udělal menší opar, hned sem s tim šla ke svému gynekologovi který mi udělal výtěr a předepsal mi gel kterým si to mám potírat 3krát denně. Už jsou to 4 dny a přijde mi, že se mi to stále horší, puchýřků je tam o hodně víc a bolest je to neskutečná!Chci se zeptat, jaké léky nebo mastičky si mám pořídit??Děkuji velice za případnou odpověď

Odpověď odborníka:

Dobrý den, léčba herpes genitalis je velmi svízelná, kromě lokální se používá i celková léčba antivirotiky (acyclovir,..), ale ta bývá více účinná, pokud se nasadí již před nebo v začátku výsevu puchýřků. Tyto léky jsou na předpis, musela byste znovu navštívit gynekologa. V případě výrazné bolesti se někdy používá i lokální anestezie.

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Puchýřek | Od: Julča | 7.12.2013 03:12
Na stydkém pysku se mi udělal malý "výronek" vypadá to jako malý puchýřek, či akné, měla jsem, ale styk již před více než týdnem a objevilo se to až nyní když mám menstruaci, nevím jestli to může mít spojitost? četla jsem, že opar se může projevit z vyčerpání organismu, to by i sedělo, ale přijde mi zvláštní, že je opravdu malinký, ovšem na dotek bolestivý, bohužel ke gynekoložce mohu nejdříve v pondělí a bojím se, aby jsem s léčbou nezačala pozdě...a opravdu pokud to bude genitální opar to znamená,že to přítel musel chytit někde jinde?
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: