Krční páteř

Mam dotaz. Před cca 5 lety jsem chodila střílet. Dva roky jsem střílela a pak skončila. Od té doby mám bolessti lokte a obcas i ramene. Brní mě loket a občas nemůžu hýbat ani s prsty. Někdy vystreluje bolest jako křeč přímo do loktu. 5.9 jsem mela autonehodu a poté jsem nemohla v noci spat protože me bolel krk a neuvěřitelně bolel loket. Sla jsem k ortopedovi a teb mi dal na krk límec. Po týdnu jsem byla na RTG a po té bouracce jsem prý měla neco se žebrem. Samozřejmě jsem mu říkala jak mam uz par let ty bolesti loktu atd. ale nic mi na to nerekl jen mi ukazoval na rtg snímku nějaké bloky c3 a C4 mám pocit a říkal, že už s tím nic neudělám. Můj dotaz je co znamenají ty bloky? Můžou způsobovat to brnění a bolest lokte? A popřípadě opravdu se s tím nedá nic dělat? Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Potíže opravdu mohou vycházet z krční pateře, kde změny na meziobratlových kloubech vyvolají bolest a mají vliv na průběh mišních nervů, které vytvářejí pažní nervový plexus.
Bolest ale může souviset s opakovaným přetěžováním ramene z dřívějška, kde může právě tímto mechanismem dojít ke vzniku entezopatie, zánětlivá nemikrobní reakce, kde přechází šlacha nebo vaz na kost.
V tomto směru by bylo namístě vyšetření ramene diagnostickým ultrazvukem a podle nálezu další léčba.
Ta pokračuje vyšetřením ortopeda, ale i neurologa a rehabilitačního lékaře spolu s fyzioterapeutem
Omezení zátěže, dle stavu i nedlouhé znehybnění ramene spolu s medikací vede ke zlepšení stavu.

MUDr. Milan Navrátil
MUDr. Milan Navrátil

Specializace: Chirurgie a traumatologie
Pracoviště: Úrazová nemocnice v Brně

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: