Krvácení mimo cyklus

Dobrý den, minulý měsíc jsem brala HA a hned na to jsem začala další platíčko abych se vyhnula menstruaci a během druhého navazaneho platíčka jsem omylem jeden večer vzala dva prášky.Ted to platicko dobiram a uz asi 14 dni mám spineni a lehké krvácení mimo dobu tomu určenou,poslední prášek vemu příští pondělí a pak bych teprve měla dostat menstruaci.Doprovázejí to bolesti vpravo v podbrisku.Tak nevím jestli je to tím že jsem nepřetržitě brala dva mesice prášky a jeden z večeru vzala dva najednou nebo proc se tohle děje,spineni je někdy krev někdy nahnedle vytoky...trochu jsem i ve stresu,jsem v Anglii a v ČR budu az za tři týdny...měla bych se bát že je to vážnější nebo se tohle stava??Děkuji za odpověd,Lucka

Odpověď odborníka:

Dobrý den, špinění není nic vážného. Je dozajista způsobeno užíváním antikoncepce bez pauzy. Stává se to při dlouhém užívání antikoncepce bez pauzy, resp. riziko toho, že se takové špinění nebo slabé krvácení objeví je tím větší, čím delší dobu antikoncepci bez pauzy užíváte. I stres se zde může podepsat. Co byste neměla podcenit, to jsou bolesti v podbřišku. Pokud neodezní či naopak dojde k jejich zhoršení, k lékaři zajděte.

MUDr. Martina Hasilová
MUDr. Martina Hasilová

Specializace: Gynekologie
Pracoviště: Ústav pro péči o matku a dítě, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x