Krvácení mimo cyklus

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat,zda by jste mi nemohla pomoct s mím problémem.Již pár let nečekaně krvácím mimo cyklus a pobolívá mě v bobřišku.Byla jsem u svého gynekologa a ten mi napsal novou antikoncepci.Předtím jsem brala Minisiston a nyní Yas.Problémy ustaly.Asi před 4 měsíci mi menstruace vynechala po dobu 3 měsíců.Byla jsem u svého gyn.a ten mi řekl,že se nic neděje a že těhotná nejsem.Po těch třech měsících jsem menstruaci opět dostala a od té doby opět nečekaně krvácím mimo cyklus.Nemohla by jste mi prosím poradit co by to mohlo být?Děkuji Martina

Odpověď odborníka:

Krvácení mimo cyklus při užívání HAK, je většinou způsobeno nedostatečnou hladinou hormonů HAK, doporučovala bych Vám proto vydržet v užívání nové antikoncepce, než se váš organismus "sžije" s novým lékem, někdy to trvá i několik měsíců než se situace ustálí. Pokud by pořád nepravidelnost přetrvávala (cca po pul roce), domluvíte se s gynekologem na dalším řešení. Možná by bylo vhodné doplnit i základní testy na štítnou žlázu, někdy je pod nepravidelným krvácením skrytý první příznak poruchy její funkce, ale hormonální antikoncepce může tuto skrytou poruchu dlouho maskovat. Hezký den.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x