Norethisteron - následky

Dobrý den, na konci června jsem začala užívat Norethisteron, když jsem měla odjíždět na dovolenou. Mělo to katastrofální následky. Začaly mi padat vlasy a to naprosto šíleným způsobem, obličej se měla samo akné horší než v pubertě a menstruační cyklus naprosto nepravidelný (gynekoložka mi dávala i injekce na přivolání menstruace). Po čtyřech měsících akné po mastích od kožařky zmizelo, ale cyklus a vypadávání vlasů zůstal pořád katastrofální. Jím různé doplňky stravy, ale nic nepomáhá. Nechci žádné hormony od gynekoložky, jak mi nabízela. Není možná jiná cesta, kterou zastavit tyhle následky? Děkuji předem

Odpověď odborníka:

Dobrý den, Vaše reakce na norethisteron byla kvalitou normální, popisujete běžné vedlejší účinky, ale co do intenzity a délky účinku jste rarita, nikdy jsem se s tímto nesetkal, a to mám pacientky které jej užívají i 6 měsíců např. na endometriozu. Vypadávání vlasů se hormony neovlivní, menstruace bez zase nezreguluje bez hormonů, zde jen závisí na správném typu a dávce, to je individuální. Je potřeba i podrobný hormonální rozbor krve a to několikrát opakovat, případně pátrat po jiných příčinách stavu (játra,...). S pozdravem dr.Lidák

MUDr. Petr Lidák
MUDr. Petr Lidák

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Panochova nemonice Turnov

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: