Očkování proti hepatitidě b a klíšťové encefal.

Dobrý den, mám dotaz ohledně očkování dcery (11,5 let), dětská lékařka nás vyzvala k očkování proti hepatitidě B (proti hepatitidě A je naočkována), já bych ale chtěla dceru nyní v zimních měsících naočkovat proti klíšťové encefalitidě a následně proti hepatitidě B (domnívám se, ač se očkuje proti klíšťové encefalitidě celoročně, že období kdy nejsou klíšťata je vhodnější), sestra mně, ale sdělila, že dcera musí první podstoupit očkování proti hepatitidě B. Prosím o váš názor ohledně tohoto postupu při očkování, zda opravdu tyto dvě očkování nelze přehodit. (Všechna očkování máme v pořádku, žádný důvod k neprodlenému očkování proti hepatitidě B není). A dále prosím o nestranný náhled na očkování proti klíšťové encefalitidě u dětí, četla jsem, že u dětí toto očkování není až tak nezbytné, protože nemoc probíhá u dětí mírně, je vhodné k němu přistoupit či spíš nikoli? Děkuji velmi pěkně za odpovědi a zdravím. Dagmar

Odpověď odborníka:

1) Nejsem si jistá, zda je vůbec nutné nechat dítě očkovat proti hepatitidě B, která se přenáší pohlavním stykem a především u nitrožilních narkomanů krevní cestou. 2)Očkování proti klíšťové encefalitidě je nyní v zimě vhodné,i u dětí, především u jedinců, kteří pobývají v oblastech, kde je výskyt encefalitidy vysoký ( dá se zjistit např, na hygienické stanici apod.).

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
očkování proti Klíšťové encefalitidě | Od: kamila | 20.5.2015 14:03
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, jestli je vhodné nechat očkovat syna proti klíšťové encefalitidě, kterému jsou 2 roky a v červnu ho čeká očkování Hexa vakcína. Očkovat bych ho chtěla ještě v květnu. Vyskytujeme se v oblasti, kde je výskt klíšťat vyšší.
Děkuji za odpověď
reagovat
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: