Přechod na jinou ha, špinění

Dobrý den, v pátek 15.2 jsem si vzala 1 pilulku Belary. Přešla jsem na ní z Jangee 30. Od dnešního dne ale špiním a divám se proč. Tohle se mi stávalo jen když jsem přešla na menší dávku hormonů. Ptám se: ustane to, nebo budu muset změnit ATK ? Vzala jsem si jí tak jak se to dělá, bez pauzy. A ještě opravdu by mi pomohla s vypadáváním vlasů?

Odpověď odborníka:

Dobrý den, zcela pravděpodobně špinění přestane, důležitá je pravidelnost užívání tablet. Vydržte alespoň 3 cykly, než se rozhodnete přípravek měnit. Antikoncepce s antiandrogenním působením (což jsou Jangee i Belara) jsou účinné v případě vypadávání vlasů způsobené nadbytkem mužského pohlavního hormonu.

MUDr. Martina Hasilová
MUDr. Martina Hasilová

Specializace: Gynekologie
Pracoviště: Ústav pro péči o matku a dítě, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Akutní zánět nehtového lůžka. Jak ho rozeznat a léčit?
Zánět slepého střeva
Články: Zánět slepého střeva
Zánět slepého střeva vzniká...
Záněty močových cest trápí mnohem častěji ženy
Články: Záněty močových cest trápí mnohem častěji ženy
Zánět močových cest je...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Čím nahradit chybějící zub?
Články: Čím nahradit chybějící zub?
Mezera po zubu narušuje...
STD - sexuálně přenosné nemoci
Články: STD - sexuálně přenosné nemoci
Sexuálně přenosné nemoci se...
7 800 Tipů kam na výlet z celé ČR
Turistikou ke zdraví s Turistika.cz
Naposledy čtené: