Problém s antikoncepcí

Dobrý den, antikoncepci Femoden beru již asi 4 roky. Nikdy jsem s ní neměla problém až doposud. Asi před dvouma měsíci jsem si asi v půlce plata zapoměla vzít tři prášky za sebou (jela jsem na dovolenou a prášky nechala doma) .Poté jsem dostala mentrulaci, tak jsem jí nechala doběhnout, ale od té doby vždy, když zapomenu byť jeden prášek vzít, hned druhý den začínám špinit nebo dokonce mírne krvácet. Je to dost nepříjemné a nevím jak se toho zbavit. Prosím poraďte..Děkuji

Odpověď odborníka:

dobrý den, femoden je nízkohormonální antikoncepce, občas je možné, že antikoncepce přestane tzv."vyhovovat". Tento problém by bylo vhodné řešit se svým gynekologem , eventuelně změnit preparát. Pokud se krvácení nedostaví v měsíci, kdy užíváte tabletky pravidelně,pilulky bych neměnila. Nízkohormonální antikoncepce by se měla užívat opravdu pravidelně.

MUDr. Zuzana Vejběrová
MUDr. Zuzana Vejběrová

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Gynekologie Gyn - Fem, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: