Streptokoky,stafilokoky

Reaguji na vasi odpoved. Trapi me tyto koky: Streptococcus agalactiae a Staphylococcus aureus. Priznaky: mam bodave bolesti na mandlich,a ztěžka se mi dycha,hlavne vecer. A mivam vecer buseni srdce. Mocovy mechyr. Odcas mivam lehke rezani,jinak mam problemy udrzet moc. Kdyz to na me prijde,tak okamzite se musim jit vycurat. Byla jsem na vysetreni a mocovym mechyrem,tam nic nezjistili. Za dva dny jsem mela akutni zanet ledviny a mocoveho mechyre. Lecba ATB mi nezabira. Brala jsem Duomox,Doxybene,Nitrofurantoin,Dalacin C a pichali mi i penicilin. Po Duomoxu jsem mela v mocovem mechyri Streptococcus pneumoniae. A co se tyce pochvy,tak me poboliva bricho a obcas mam vytok. Pri menstruaci jdou ze me krvave vlasecky,to jsem take nikdy nemivala. Obstanit mandle si nemuzu nechat odstarit,kvuli astma a alergiim. Na ORL mi pani doktorka rikala,ze nekterym pacientum odstraneni ani nepomohlo. Snad jsem rekla vse co potrebujete vedet.

Odpověď odborníka:

V předchozím dotazu jste oslovila jiného lékaře,ale snad se nebudete zlobit,když Vám v krátkosti odpovím.
V případě potíží,při kterých jsou krční mandle pokládány za fokus/ložisko/infekce,předpokládáme,že
bacil,který se vykultivuje z tonsil,je tentýž,který byl vykultivován z postižené oblasti,ve Vašem případě z urogenitálního traktu.
Kultivace by měly být provedeny opakovaně,a to i v relativním zdraví,aby bylo jasné,že bacily jsou v tonsilách stále.Dobré je také vědět,v jakém množství,což je uvedeno ve zprávě z laboratoře.Musí být také posouzen stav Vašich tonsil,velikost ,utváření atd.,dále nutné laboratorní vyšetření z krve.
V některým případech je možné místo odstranění tonsil,jen jejich zmenšení laserem.
Vše však musí posoudit Váš ORL specialista v součinnosti s ostatními odborníky.

MUDr. Ludmila Marie Lahodová
MUDr. Ludmila Marie Lahodová

Specializace: Ušní, nosní, krční
Pracoviště: Soukromá ORL ordinace, Olomouc

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: