Vynechání menstruace po antikoncepci

Dobry den, chtela jsem se zeptat, co mam delat. Ziju ted v Irsku, je mi 26 a 6 let jsem brala antikoncepci Regulon. Rozhodla jsem se ji prestat brat a pouzivame s partnerem kondom. Vysadila jsem prasky v srpnu a od te doby jsem nedostala mensturaci, je tu uz 3 mesice. Tehotna nejsem. Pred uzivanim hormonalni antikoncepce jsem mela menstruaci celkem pravidelnou. Mam dale cekat, jestli se menstruace nedostavi sama, nebo je nutne navstivit gynekologa? Moc dekuju za odpoved.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, po vysazení dlouhodobě užívané antikoncepce může nastat různě dlouhá prodleva před další menstruací. Jedná se o důsledek útlumu určitých mozkových center, bývají snížené hladiny estrogenů - řešením je pak jejich substituce. Po 3 měsících bych možnost vyšetření gynekologem určitě doporučila.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: