Warfarin

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, prodělala jsem oboustrannou plicní embolii + tromb. a teď už to bude rok, co beru warfarin a anopyrin, už je to taková doba, že bych chtěla vědět, jestli si můžu třeba občas zapálit cigaretu, nebo vodní dýmku jestli to má nějaký vliv, že by se něco mohlo stát, když beru ty prášky a to samí jak je to s alkoholem, vím, že se doporučuje jen jedno pivo nebo malé množství, ale chtěla bych vědět jaké to má následky, když si jich dám třeba víc popravdě jsem jich měla už i 5 a nic se nestalo, kromě toho, že se sníží trochu hodnota INR....Děkuji za odpověď

Odpověď odborníka:

Po embolizaci do plic se warfarin standardně užívá 6 měs, Vy už ho užíváte rok - předpokládám, že jste asi absolvovala vyšetření na hematologii, jestli se nejedná o nejakou genetickou poruchu, která vede k zvýšené zrážlivosti krve?
Alkohol bych nedoporučovala, protože Warfarn se metabolizuje v jaterní bunce a není potřeba ji vyčerpávat a zatěžovat alekoholem, navíc jste mladá. Domluvte se se spádovým pneumologem, jsetli je nutno užívat Warfarin, mohla by jse být nastavena na jednodušší léčbu.

MUDr. Andrea Marčíková Vitkovská
MUDr. Andrea Marčíková Vitkovská

Specializace: Pneumologie
Pracoviště: privátní ambulance TRN Kroměříž

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: