Inzerce
Přihlásit se Přihlásit se přes Facebook

Zapomenuté heslo

Nemáte účet? Registrujte se

Vytvořit nový účet uLékaře.cz

Připojte se do komunity uLékaře.cz a získejte přístup k historii všech svých dotazů a odpovědí.
Již máte účet? Přihlaste se zde

Máte Facebook? Ušetřete si čas a jednoduše se přihlaste skrz něj.

Přihlásit se přes Facebook
Právní prohlášení

1. Obecná ustanovení

1.1. Užíváním služeb projektu uLékaře.cz zejména prostřednictvím internetových stránek, mobilní aplikace a profilů na sociálních sítí provozovaných společnosti uLékaře.cz, uzavíráte Dohodu o užívání služeb projektu (dále jen „dohoda“) se společností uLékaře.cz, s.r.o., IČO 05341051 se sídlem Praha 2, Šafaříkova 201/17, PSČ 120 00, zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 262183. 
1.2. Za jakoukoliv škodu vzniklou užíváním výše uvedených služeb projektu uLékaře.cz vám či třetí osobě v důsledku porušení takovéto dohody, nenese uLékaře.cz, s.r.o. odpovědnost a vy jste povinni nahradit nárokující straně škodu v plném rozsahu a výši. Společnost uLékaře.cz, s.r.o. nenese žádnou odpovědnost za špatné použití či interpretaci zde prezentovaných informací.

2. Obsah a charakter stránek

2.1. Obsahem stránek jsou informace určené pro širokou veřejnost, není-li uvedeno jinak. Obsahem stránek jsou zejména odborné články, informace o odborných akcích a odkazy na jiné odborné stránky či organizace. 
2.2. Stránka je databází podle § 88 zákona 121/2000 Sb. o právu autorském. Veškeré nakládání s autorskými právy se řídí tímto zákonem. Autorská práva k informacím a článkům náležejí jejich autorům či vykonavatelům takovýchto autorských práv a zřizovateli databáze podle zákona.
2.3. Reklamní informace v jakýchkoliv zákonných formách jsou viditelně odlišeny od nereklamního obsahu stránek a jsou plně v souladu se zákonem 138/2002 Sb. o regulaci reklamy v platném znění.
2.4. Internetové stránky obsahují i odkazy na odborné internetové stránky jiných zřizovatelů. Společnost uLékaře.cz, s.r.o. v žádném rozsahu neručí za obsah takovýchto odkazovaných stránek.
2.5. Veškerý obsah stránek, stejně jako design a informační systém, je zaštítěn společností uLékaře.cz, s.r.o., která jako jediná ručí za správnost a relevanci poskytovaných informací. 

3. Lékařská poradna

3.1. Součástí projektu uLékaře.cz je i Poradna lékaře. Poradna v žádném případě nenahrazuje lékařskou péči, spíše slouží jako alternativní a nezávazný zdroj informací. Uživatelům se důrazně doporučuje vyhledat vedle použití Poradny i odbornou péči, která je schopna díky bezprostřednímu kontaktu s pacientem mnohem účinněji diagnostikovat a pomoci. Provozovatel těchto internetových stránek upozorňuje, že nenese žádnou odpovědnost ze škody na zdraví uživatele či třetích osob vyplývajících z použití Poradny.
3.2. Dotazy posílané do Poradny slouží také jako informační zdroj pro uživatele se stejnými obtížemi. Z tohoto důvodu si Provozovatel vyhrazuje právo zveřejňovat veškeré dotazy adresované lékařům prostřednictvím Poradny. Provozovatel proto žádá uživatele, aby v dotazech poskytovali jen takové informace, které mohou být veřejné, vyvarovali se zejména informací, které by mohly konkretizovat osobu tazatele. Prosbám o nezveřejnění dotazu nemůže tedy provozovatel internetových stránek vyhovět.
3.3. Dotazy jsou zobrazovány anonymně (v poradně se zobrazuje pouze křestní jméno uživatele) a dodržují zásady ochrany osobních údajů.
3.4. Uživatelé poradny mají garantováno, že odpověď na dotaz dostanou do uvedené doby daného tarifu, která se vztahuje k pracovní době lékařů, tj. v pracovní dny od 07:00 do 20:00 hodin. Pokud provozovatel nedodrží tuto lhůtu, případně dojde k technickému problému či dotaz nebude vyřízen vůbec, poskytne provozovatel uživateli možnost jeden či více dotazů položit zdarma.
3.5. Uživatel může komunikovat s lékařem pouze prostřednictvím internetové poradny www.ulekare.cz. Jakýkoliv jiný způsob komunikace s našimi lékaři z poradny je zakázán.

4. Objednání k lékaři

4.1. Součástí projektu uLékaře.cz je možnost objednat se do zdravotnického zařízení, se kterým má Provozovatel uzavřenou smlouvu o spolupráci. Zdravotnická zařízení po převzetí informací o uživatelovi komunikují přímo s uživatelem, první kontakt uživatele se zdravotnickým zařízením ale vždy zařizuje Provozovatel.

5. Důležitá upozornění

5.1. Upozorňujeme, že tyto internetové stránky působí pouze jako informační zdroj. V žádném případě nenahrazují lékařskou či jinou odbornou péči!
5.2. Poradna kvůli velmi omezeným diagnostickým možnostem v žádném případě nenahrazuje standardní lékařskou péči, působí pouze jako zdroj informací a osvěta pro dotazující.

6. Další ujednání

6.1. V případech, kdy jste ve vztahu ke společnosti uLékaře.cz, s.r.o. spotřebitelem a vznikne spotřebitelský spor, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, můžete, jste-li v postavení spotřebitele, podat návrh na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu České obchodní inspekci (Ústřední inspektorát – oddělení ADR, sídlem Štěpánská 15, 120 00 Praha 2, e-mail: adr@coi.cz, web: adr.coi.cz). V těchto případech také můžete (jste-li v postavení spotřebitele) využít platformu pro řešení spotřebitelských sporů online, která je zřízena Evropskou komisí a je dostupná na internetové adrese: http://ec.europa.eu/consumers/odr/.
6.2. Užíváním stránek www.ulekare.cz a udělením souhlasu se zpracováním osobních údajů uLékaře.cz udělujete uLékaře.cz, s.r.o. v souladu s ustanoveními zák. č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů, souhlas se zasíláním informačních e-mailů a/nebo e-mailového zpravodaje uLékaře.cz a/nebo e-mailů o novinkách týkajících se jiných služeb poskytovaných uLékaře.cz, s.r.o. a/nebo o produktech třetích osob. Svůj souhlas se zasíláním e-mailového zpravodaje můžete kdykoliv odvolat přímo prostřednictvím obdrženého e-mailu nebo po přihlášení ve Vašem uživatelském profilu. 

7. Závěrečná ustanovení

7.1. Společnost uLékaře.cz, s.r.o. si vyhrazuje právo na změnu obsahu a přístupu ke stránkám. K plánovaným zásadním změnám obsahu stránek a ke změnám jejich užívání bude vždy připojeno datum změny.

Poslední aktualizace: 06. 03. 2018
 

Zpracování osobních údajů

Souhlasím, aby společnost uLékaře.cz, s.r.o., se sídlem Šafaříkova 201/17, 120 00 Praha 5, IČO 05341051 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb v rámci projektu uLékaře.cz, který je tvořen zejména specializovanými internetovými stránkami, mobilními aplikacemi a profily na sociálních sítích (dále jen “projekt uLékaře.cz”). Projekt uLékaře.cz je provozovaný Společností v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) ve znění pozdějších předpisů a v souladu s nařízením č. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“). Souhlas se zpracováním dávám maximálně na období 10 let od mé poslední aktivity nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.  

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala mé osobní údaje zvláštní kategorie, konkrétně pak o mém zdravotním stavu, a to za účelem:

 • vypracování odpovědi odborníka v rámci projektu uLékaře.cz, a/nebo
 • předání vhodnému zdravotnickému zařízením za účelem dalších konzultací či spolupráce ve věci mého zdravotnického stavu.

Výslovně tedy souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie týkající se mého zdravotního stavu, zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím zdravotnickým zařízením, se kterými má Společnost uzavřená zvláštní ujednání o zárukách při zpracování osobních údajů a zvláštní kategorie osobních údajů. Aktuální seznam spolupracujících zdravotnických zařízení shledávám v rámci uvedeného hyperlinku.

Dále souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie týkající se mého zdravotního stavu, zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům, kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci poradny projektu uLékaře.cz na základě mého výslovného požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněných právních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

 • s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování; 
 • s právem vznést námitku proti zpracování;
 • s právem na přenositelnost údajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojově čitelném formátu;
 • s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;
 • a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů. 

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

 • mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;
 • Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídí je dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu.
 • mé údaje Společnost poskytuje zpracovatelům z řad zdravotnických zařízení nebo odborníkům zpracovávajícím mé výslovně položené dotazy. 

Současně beru na vědomí, že se v případě jakýchkoliv dotazů ohledně zpracování mých osobních údajů nebo v případě uplatnění výše uvedených práv mohu obrátit na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, kontakt http://www.stankovapartneri.cz/dpo/, nebo po další komunikaci ohledně mých osobních údajů, příp. odvolání souhlasu s jejich zpracováním mohu také využít adresu osobniudaje@ulekare.cz.

Potvrzuji, že tímto dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajů vč. zvláštní kategorie údajů v souladu se zněním zákona o ochraně osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.


Pravní prohlášení

Zasílání informačních emailů

Uděluji společnosti uLékaře.cz, s.r.o., v souladu s ustanoveními zák. č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů, souhlas se zasíláním e-mailového zpravodaje uLékaře.cz s novinkami týkajících se služeb poskytovaných uLékaře.cz, s.r.o. anebo o produktech třetích osob. Svůj souhlas se zasíláním e-mailového zpravodaje můžu kdykoliv odvolat přímo prostřednictvím obdrženého e-mailu, po přihlášení v mém uživatelském profilu nebo zasláním požadavku na osobniudaje@ulekare.cz.
 

Souhlas se zpracováním osobních údajů vč. údajů zvláštní kategorie

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Chcete se přihlásit? Přihlaste se zde
Nemáte účet? Registrujte se

Pánské potíže? Homeopatie pomůže nejen se záněty

Homeopatie MUDr. Jaroslav Čupera 31.12.2015
redakce uLékaře

Zdraví a správná funkce mužských pohlavních orgánů jsou odrazem celkové tělesné i psychické pohody dotyčného. Pokud je něco špatně, často dojde k poklesu kvality sexuálního života. Jak si s hlavními, specificky mužskými potížemi poradit za přispění homeopatie, to prozradí tento článek.

Infekce močových cest se u mužů, na rozdíl od žen, objevuje poměrně vzácně. Když už se tak stane, většinou se za ní skrývá nějaký vážnější problém, zejména strukturálního rázu. Mohou to být třeba vrozené poruchy vývodných močových cest, následky zánětů, kameny v močovém traktu nebo i onkologická onemocnění. Zejména pokud se tyto potíže opakují, je namístě podrobné urologické vyšetření. Podle nejvíce postižené části močového ústrojí a podle příznaků lze rozlišit záněty močového měchýře, močové trubice a prostaty. Záněty ledvin a močovodů jsou už jiná kapitola. Všechny tyto potíže a infekce mohou být způsobeny, kromě jiných původců, i pohlavně přenosnými mikroby. Vše je nutné pečlivě vyšetřit a cíleně léčit antibiotiky. Některé problémy ale mohou přetrvávat i přes správně vedenou antibiotickou terapii. Pak je doplňující homeopatická léčba velmi vhodná.

Záněty močového měchýře

Hlavními léky jsou zde:

 • Cantharis – podává se při ostré pálivé bolesti před, během a také po vymočení. V moči může být i krev. Užívá se v ředění 9CH několikrát denně v dávce 5 granulí.
 • Arsenicum album 9CH – vhodný lék tehdy, pokud je bolest během močení, ale i po něm silně pálivá, moč je jako žhavá láva a nemocný je zesláblý a potřebuje teplo celkově i na podbřišek. Dávkování je stejné jako u léku Cantharis.
 • Staphisagria 9CH – je to preparát na bolesti v močové trubici po urologickém vyšetření či operacích nebo prostém cévkování. Dotyčný má často pocit, že neudrží moč.

Záněty močové trubice

Zde je možno homeopatické léky použít buď jako doplněk antibiotické léčby, anebo v případech, kdy potíže přetrvávají i po přeléčení a mikrobiologické výsledky jsou negativní. Homeopatika se poté podávají v ředění 15CH 2× denně 5 granulí.

 • Natrum muriaticum – přípravek lze aplikovat v případě, kdy je výtok z močové trubice bezbarvý nebo mléčně zbarvený. Někdy ale může být i hnisavý a zanechávat žlutavé skvrny na spodním prádle. Stav může být doprovázen řezavými nebo pálivými bolestmi, zejména na konci močení a po vymočení.
 • Mercurius solubilis – předepisuje se, je-li výtok z močové trubice vysloveně hnisavý, většinou zelenožlutý. Dále je přítomen zánět a pálivé bolesti, příznaky se často zhoršují v noci. Jako doprovodný jev se objevují teploty s pocením, které nepřináší úlevu.
 • Pulsatilla – výtok je žlutý, hnisavý, ale v podstatě nedráždivý a je jen málo bolestivý. Nemocný nemá žízeň, ale celkově se zhoršuje chladem v uzavřených místnostech. Stav se zlepší při procházce na čerstvém vzduchu.

Zánět prostaty

Toto onemocnění je samozřejmě nutné přeléčit antibiotiky. V případech chronických infekcí může být terapie velmi svízelná a pak opět mohou přijít ke slovu homeopatika. Způsob podávání je podobný jako při infekcích močové trubice.

 • Pulsatilla – je lékem i na záněty v této oblasti. Kromě typického výtoku a celkových příznaků uvedených u tohoto léku výše jsou zde bolesti v prostatě šířící se do močového měchýře a pánve. Nemocný též cítí bolest v oblasti prostaty po vymočení.
 • Kalium bichromicum – přípravek vhodný při bolesti v prostatě zhoršované chůzí a lepšící se nehybným stáním. Pacient pociťuje pálivé bolesti či má pocity bodání jehlou vyzařující do penisu. Výtok z močové trubice je žlutý, velmi hustý a páchnoucí.
 • Lycopodium clavatum – indikacemi pro podání tohoto preparátu jsou především tlak v prostatě během močení či po něm a také bodavé bolesti v měchýři a konečníku.

Zvětšená prostata

Potíže se žlázou předstojnou se objevují většinou u mužů nad 60 let. Často se vyskytují v kombinaci s jiným onemocněním, jako jsou například metabolické choroby, dále diabetes mellitus, ateroskleróza či některé revmatické nemoci. Pro homeopatickou léčbu jsou vhodné stavy prostého zvětšení, tzv. benigní hyperplazie prostaty. Vždy by ale mělo být provedeno cílené urologické vyšetření, aby se vyloučily jiné nemoci – zejména je-li v moči krev. Zvětšení prostaty se většinou projevuje jako obtížné močení, slabý proud, příliš časté nucení na močení a pocity tlaku v podbřišku. Stav, kdy se zadržuje moč v močovém měchýři, často komplikují záněty. Hlavními léky jsou:

 • Sulfur – je preparátem na prostatu zvětšenou v důsledku překrvení v oblasti pánve, což doprovází pocit tíhy v tomto místě. Při močení jsou pálivé pocity, může je doprovázet i bolest v dolní části zad. Celkový stav i potíže s prostatou se zhoršují teplem. Nejlépe na tento lék reaguje nemocný, který bude mít sklony k obezitě a metabolickým potížím, jako je cukrovka a zvýšená hladina tuků v krvi. Bývá též náchylný ke kožním nemocem, které vždy doprovází pocity pálení a svědění. Tento lék se podává v ředění 15CH 1× týdně (!) 5 granulí, ostatní přípravky zde uvedené se berou ve stejném ředění, ale 1× denně.
 • Nux vomica – je to lék na velmi zbytnělou prostatu, která je při urologickém vyšetření značně bolestivá. Jsou zde bolesti v perineu (tzv. hráz, tedy oblast na spodině trupu mezi zevními pohlavními orgány a řitním otvorem) s neustálým nucením na močení. Proud je přerušovaný a může ho doprovázet i pocit nucení na stolici.
 • Thuya occidentalis – podává se při zvětšené žláze předstojné, doprovázené řezavými nebo pálivými bolestmi při močení. Pro potvrzení volby tohoto léku jsou velmi důležité celkové příznaky, jako je obezita, citlivost na chlad, deprese a sklon k tvorbě bradavic a dalších benigních výrůstků na těle.
 • Baryta carbonica – je vhodný pro starší muže, kteří kromě zvětšené prostaty mají potíže s aterosklerózou a mohou se u nich již projevovat známky demence.
 • Lycopodium – jde o přípravek pro pacienty, kteří udávají noční bolestivé močení s pocity tíhy v oblasti perinea a kteří budou mít v anamnéze onemocnění ledvin, žlučníku anebo například ekzémy.

Problémy s erekcí

Jsou v podstatě dvojího druhu. Jednak jde o potíže s dosažením erekce nebo o neschopnost ji udržet. Příčiny zde mohou být v jiném onemocnění (alkoholismus, nemoci srdce a cév), mohou souviset s užíváním některých léků (například antidepresiv) či nastanou po operaci prostaty. Velmi často za problémy s erekcí stojí psychické faktory, jako je stres, ale též vztahové obtíže. Viníkem bývá i obyčejný strach ze selhání.

 • Argentum nitricum – lék na stavy, kdy v důsledku neustálých rušivých myšlenek chybí chuť na sex a erekce se nedostaví. V pozadí se ale může skrývat obava ze selhání. Hodí se především pro muže celkově velmi úzkostné a zbrklé v každodenních činnostech.
 • Gelsemium sempervirens – vhodný tehdy, vede-li strach z možného neúspěchu také k problémům s dosažením erekce, ačkoliv chuť na sex a touha po partnerce jsou zachované. Obavy v tomto případě muže naprosto paralyzují.
 • Phosphoricum acidum – pomáhá, je-li erekce nedostatečná a krátká, přesto mohou tito jedinci mít poluce. Celkově se cítí slabí, vyčerpaní a malátní, sex vše jen zhoršuje. Pak mohou upadat do ještě hlubších depresí. Za tímto stavem většinou stojí následky vážných onemocnění, přepracování, nadbytek starostí, vztahová zklamání či úmrtí někoho blízkého.
 • Lycopodium clavatum – lék spíše pro starší muže, většinou intelektuálně zaměřené. Touha po sexu je zachovaná, ale erekce je slabá nebo chybí úplně. I drobné vyrušení vede k jejímu ochabnutí.
 • Nux vomica – preparát pro workoholiky, muže přepracované, kteří se „udržují ve formě“ pomocí alkoholu, kávy či cigaret. Bývají vzteklí a dominantní. Erekce u nich snadno mizí i při sexu. Proto vyhledávají jakékoliv přípravky na její zlepšení.
Autor článku: MUDr. Jaroslav Čupera Lékař se věnuje intenzivní medícíně a homeopatii.
Je členem Rady Homeopatické lékařské asociace, o.s.
Aktuálně působí v AGNI centru v Rosicích u Brna
Líbil se vám článek? +4 ANO NE
Inzerce

Poradna uLékaře.cz

Poraďte se s lékařem

Rychlá odpověď
již do 6 hodin

Zkušení lékaři odpovídají
na vaše dotazy

Cena již
od 99 Kč

Zjistit, jak funguje poradna

Související články

Máte problémy s vlasy? Možná pomůže homeopatie

Potíže s kvalitou vlasů se týkají jak žen, tak mužů. Pro mnohé je to velmi citlivá...

Má homeopatie šanci vyléčit to, co medicína neumí?

Každý rok je to stejné: přijde "vaše" období a vy se můžete uškrábat. Zase atopický...

Homeopatie může pomoci v léčbě neplodnosti

Pokud nemůžete otěhotnět, možná vás už napadlo zkusit ovlivnit neplodnost nějakou...

S jarní očistou organismu pomůže homeopatie

Detoxikační kúry jsou dávné očišťovací techniky mnoha kultur, které se zejména...

Může s nadváhou pomoci homeopatie?

Být štíhlý, fit a sexy, to je trend moderní doby. O možnostech použití homeopatie...

Na záněty uší platí i homeopatie

Bolest uší u dětí je pro spoustu rodičů přímo noční můrou. Zejména pak trpí-li...

Homeopatie pro seniory – poradí si nejen s bolestí, ale i špatnou náladou

Známé rčení praví, že proti věku není léku. Nicméně homeopatika si dokážou poradit...

Na jarní únavu pomůže homeopatie!

Starší ročníky si možná ještě vzpomenou, že kdysi se jarní prázdniny spadající...

Homeopatie není podivínská myšlenka

Každý organismus se snaží uchovat si zdraví a být v rovnováze. Většinou k tomu...

Při močové infekci sáhněte po homeopatikách – umí pomoci!

Už zase vás trápí časté běhání na toaletu, bolesti v podbřišku a potíže při...

Doporučujeme

Čtěte více

Pandemie z roku 1918 by i dnes zahubila miliony lidí

Šedesát dva milionů mrtvých lidí. Tak dramatické jsou vědci odhadované následky...

Páni kuřáci, pozor na poruchy erekce!

Těšíte se na ranní cigaretku nebo doutníček po večeři? Aby vás radost brzy nepřešla....

Pankreas

Slinivku břišní pravděpodobně popsal jako první řecký lékař a anatom Herophilus...

Pankreatitida

Pankreatitida je zánět slinivky břišní. Nemoc má podle délky svého trvání dvě...

Pánové, dohladka a bez zranění!

Pořezané tváře dnes již rozhodně k dokonale oholenému obličeji nepatří. Jak...

Pánové, i vás se umělé oplodnění vaší partnerky týká

Na první pohled se zdá, že je to nemožné. Vaše partnerka absolvuje všechna vyšetření,...

Pánové, kontrola nutná!

Žádný z mužů si nemůže být před tímto nebezpečím jistý, přitom jen málokterý...

Pánové, máte potíže s erekcí? Někdy za to může nemocné srdce

Občasné mužské „selhání“ není žádná tragédie. Může souviset s nadměrným popíjením...

Pánové, rakovina prostaty již není nemocí stáří!

Počet pacientů nízkého věku s diagnózou karcinomu prostaty se za posledních...

Pánové, trápí vás potíže s močením? Nechte si zkontrolovat prostatu!

V prostatě může dojít k řadě procesů, které mají podobné příznaky jako rakovina,...

Papája pomůže zahojit ránu

Ochutnali už jste někdy papáju, sladké žlutooranžové ovoce? Tahle exotická pochoutka...

Pár cigaret a bechtěrev přijde rychleji

Pokud trpíte Bechtěrevovou nemocí a holdujete tabákovým výrobkům, pravděpodobně...

Pár fíglů, jak vyzrát na ztuhlá záda

Máte někdy pocit, že jste na revma sami? Nejste! Jsme tu s vámi. A právě teď...

Paradentóza

Paradentóza nebo parodontitida je chronické onemocnění zubního lůžka. Typicky...

Parazitární nemoci střeva

Parazitární nemoci nepazří mezi příliš častá onemocnění, je však vhodné na ně...

Parazité - nechtěné suvenýry v lidském těle

Není to příjemné pomyšlení, ale faktem je, že v našich střevech i jiných orgánech...

Parazité městských holubů – zdravotní rizika pro člověka

Městské populace zdivočelých holubů se skládají z potomků holuba skalního (Columba...

Parfém není nejvhodnější dárek pro ženu s alergií

Žena by měla vonět, i kdyby na chleba nebylo. Staré přísloví s přídechem elegance....

Parkinsonova choroba

Parkinsonova choroba je degenerativní onemocnění nervového systému. Typicky...

Parkinsonova nemoc

Parkinsonova nemoc je relativně časté onemocnění, postihující více muže. Asi...