Při močové infekci sáhněte po homeopatikách – umí pomoci!
Už zase vás trápí časté běhání na toaletu, bolesti v podbřišku a potíže při močení? Jednou z léčebných metod zánětů močových cest může být i homeopatie.
#PAGE_PARAMS# #ADS_HEAD_SCRIPTS#
Připojte se do komunity uLékaře.cz a získejte přístup k historii všech svých dotazů a odpovědí.
Již máte účet?
Přihlaste se zde
Máte Facebook? Ušetřete si čas a jednoduše se přihlaste skrz něj.
Přihlásit se přes FacebookZadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.
Chcete se přihlásit?
Přihlaste se zde
Nemáte účet?
Registrujte se
Už zase vás trápí časté běhání na toaletu, bolesti v podbřišku a potíže při močení? Jednou z léčebných metod zánětů močových cest může být i homeopatie.
Záněty močových cest se nejčastěji objevují u žen, a to převážně v mladším věku. Zvýšený výskyt těchto potíží právě u nich je zapříčiněn především krátkou močovou trubicí – bakterie se snadno dostanou do vyšších částí močových cest. Dále pak také anatomickou blízkostí análního otvoru. Odtud může lehce dojít k přenosu bakterií na nechtěná místa.
Nejčastěji za močovými infekcemi stojí bakterie, jako je Escherichia, Proteus či Klebsiella. Ostatní původci bývají na vině podstatně méně, avšak léčba bývá pak často svízelnější. Při prostém zánětu je postižen především močový měchýř a onemocnění není doprovázeno zvýšenou teplotou. Pokud se objeví horečka vyšší než 38 st. Celsia, již se spíše jedná o infekci horních cest močových, lidově o „zánět ledvin“. Tento stav vyžaduje v každém případě antibiotika a eventuálně i pobyt v nemocnici. Zvláštní kapitolu infekcí močových cest představují potíže, které se projevují stejnými příznaky, ale při vyšetření se žádné bakterie neprokážou. Klinicky se setkáváme s čirou močí, tedy bez přítomnosti krve či hnisu.
Příznaky zánětu močových cest jsou:
Asi v 10 % případů se záněty močových cest opakují. Pak je namístě odborné lékařské vyšetření. Příčinami vracejících se potíží bývají:
Lékařské vyšetření je nezbytné také tehdy, objeví-li se infekce močových cest u mužů nebo u těhotných, při bolestech v oblasti ledvin či velmi silných bolestech a je-li teplota vyšší než 38,5 st. Celsia.
Homeopatika je potřebné začít užívat co nejdříve po objevení příznaků. V první fázi je třeba brát 5 granulí v hodinových intervalech, dokud se nedostaví zlepšení. To by mělo nastat v průběhu 6, maximálně 12 hodin. Pokud se stav nestabilizuje, je nutné vybrat jiný lék nebo navštívit odborníka.
Aconitum napellus 9CH – lék prvních hodin onemocnění, kdy pozorujeme rychlý vznik s horečkou a s pocitem horké moči. Pacient je velmi úzkostný a obává se závažnosti svého stavu.
Apis mellifica 15CH – hodí se tehdy, když má zánět náhlý nástup s malým množstvím moči, bolesti jsou pálivé a vyzařují až do oblasti ledvin. V moči jsou při vyšetření prokazatelné stopy bílkoviny. Nemocný nemá i přes zvýšenou teplotu pocit žízně.
Arsenicum album 9CH – je přípravkem proti zánětu s postižením celkového stavu, kdy je pacient zesláblý, bledý a velmi úzkostný. Bolesti při močení a v podbřišku jsou kruté a pálivé. Paradoxně je zlepšují teplé koupele, obklady i teplé nápoje. Moč je velmi páchnoucí.
Belladonna 9CH – preparát lze nasadit tehdy, kdy v potížích dominuje velké nucení na močení, ale močová trubice je křečovitě stažená, a vyprazdňování je proto obtížné a bolestivé. Celkově stav doprovází horečka se zarudlostí kůže, pocením a s velkou žízní.
Cantharis 9CH – je to nejčastější lék infekcí močových cest. Vhodný tehdy, když má nemocný velmi citlivý podbřišek s pocity tlaku, neustálé nucení na močení, ale tekutina odchází jen po kapkách. Při močení, během něj i po něm má intenzivní pocity pálení a řezání jako žiletkami. Stav se lepší teplem a pitím, zhoršuje se konzumací kávy, močením a koupáním.
Mercurius solubilis 9CH – lze brát v případě, jsou-li potíže výraznější než v předchozím případě. Nucení je bolestivé až do pocitu křečí, bolesti jsou horší po vymočení. Moč je tmavá, někdy i krvavá.
Nux vomica 9CH – je lékem na potíže s neustálým nucením na močení, ale nemocný vymočí jen pár kapek. Příčinou je zde opět křečovité stažení močové trubice. Nejlépe bude fungovat u zimomřivých osob, které jsou velmi citlivé na chlad a průvan, podrážděné a nevrlé. Jejich potíže se mírní v teple a pomáhají též teplé nápoje.
Pulsatilla 9CH – lék pro osoby, které trápí pálení během a po vymočení a bolesti se zhoršují vleže. Zvláštním příznakem je, že takto postižený může močit jen vsedě a po kapkách. Často také pozoruje snadný nechtěný únik pár kapek moči například při chůzi či kašli.
Při infekcích močových cest:
Záněty či bolesti močového měchýře s čirou močí též nejsou ojedinělé. Setkáváme se s nimi při hormonální nerovnováze, nejčastěji v rámci menopauzy. Tehdy se na nich podílí atrofie sliznic vaginy a močové trubice, myomy či vaginální infekce. Případně mají tyto potíže souvislost se sexem, kdy se jedná o zahájení sexuálního života či změnu partnera. Proto se toto onemocnění taky označuje jako „líbánkový močový měchýř“. Léčba menopauzálních zánětů patří do rukou zkušeného homeopata. V ostatních případech je zde hlavním lékem Staphisagria 9CH, kdy potíže charakterizuje častá potřeba močení a zvláštní pocit kapky neustále stékající do močové trubice. Bolesti jsou pociťovány jako pálení v močové trubici, které ustává při močení. Z přírodních léků se na „líbánkový měchýř“ hodí tinktura ze šalvěje, 3× denně 50 kapek.
Pálení a řezání v podbřišku, pocity, že už nedojdete na toaletu. Většině žen...
Infekce močových cest je přítomnost a množní mikroorganismů v ledvinách,...
Nákaza žloutenkou typu C hrozí doslova na každém kroku. Mezi nejohroženější...
Anafylaktický šok je závažná celková alergická reakce doprovázená poruchami...
Každý z nás má v povědomí zaznamenáno, že když najde na ulici nehybného člověka,...
Infekce močových cest postihují mnoho těhotných žen. Vysvětlíme, proč jsou tyto...
Rozhodli jste se udělat něco pro své zdraví a končíte s kouřením? Sami asi tušíte,...
Prochladnutí organismu může vést k následnému onemocnění. Nejchoulostivější...
Lidé trpící artritidou mají v závislosti na typu a závažnosti svého postižení...
Rybníky, koupaliště a vodní nádrže jsou v létě lákadlem, kterému málokdo odolá....
Inkontinence. To slovo nikdo neslyší rád a zejména pro mladé lidi může být těžké...
Výše zmíněná choroba je autoimunní onemocnění kloubů, které postihuje děti....
Bojíte se, že kojením zvyšujete riziko vzniku osteoporózy? Nemusíte – i když...
Zlatým vyšetřovacím standardem je u nespecifických střevních zánětů kromě laboratorního...
Možností přenosu viru virové hepatitidy C je mnoho, některé však patří mezi...
Onemocnění depresí zasahuje postiženým do života v rozdílné míře. S trochou...
Pánové by měli být aktivní. Sportovat jak po prodělané rakovině prostaty, tak...
Ač to zatím nebylo vědecky potvrzeno, mají někteří pacienti s lupénkou velmi...
Když se řekne lupénka, většina z nás si představí kůži posetou začervenalými...
Menopauza je významným rizikovým faktorem pro rozvoj osteoporózy. Úbytek ženských...
Alergický zánět v dýchacím traktu překvapivě aktivně řídí buňky pokrývající...
Bolest je pro každého nepříjemným zážitkem, který negativně ovlivňuje nejen...
Máte osteoporózu? Pak vám lékař kromě léků vysvětlil nutnost určitých změn a...
I přes veškerou snahu lékařů se stále objevují případy pacientů, kteří se žloutenkou...
Koupání v moři většina z nás miluje. Nevítaným zpestřením se ale při mořských...
Dehydratace neboli odvodnění organismu je způsobeno ztrátou tělních tekutin,...
Rakovina se dá nazvat nemocí celého těla, protože tlak se odráží i na psychice....
Za posledních 20 let se výskyt rakoviny prostaty v ČR ztrojnásobil. Úmrtnost...
Bolesti, které se označují jako růstové, jsou častou potíží dětského věku. Bývají...
Ty tam jsou časy, kdy se nemocným všeho druhu radilo, aby se šetřili. Heslem...