#PAGE_PARAMS# #ADS_HEAD_SCRIPTS#
Přihlásit se Přihlásit se přes Facebook

Zapomenuté heslo

Nemáte účet? Registrujte se

Vytvořit nový účet uLékaře.cz

Připojte se do komunity uLékaře.cz a získejte přístup k historii všech svých dotazů a odpovědí.
Již máte účet? Přihlaste se zde

Máte Facebook? Ušetřete si čas a jednoduše se přihlaste skrz něj.

Přihlásit se přes Facebook
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Chcete se přihlásit? Přihlaste se zde
Nemáte účet? Registrujte se

Co byste měli vědět o léčbě deprese a poruch spánku - online poradna

Nespavost

Psychiatrie Jaroslava 6.12.2020

Dobrý večer. Mám veliký problém s usínáním a se spánkem .Lehnu do postele chce se mi spát ve chvilce mě spánek přejde ,usínám za půl hodiny a po dvou hodinách jsem vzhůru. A potom jen jakoby poklimbávám a těším se až budu vstávat.Ráno nejsem unavená ani ospalá během dne. Myslím že spím celkově... Zobrazit více

Snímek obrazovky 2020-12-23 v 20.26.39.png
Odpovídá lékař:

MUDr. Barbora Magdolenová

Dobrý den paní Jaroslavo, děkujeme za Váš dotaz. S věkem se zkracuje doba spánku i u zdravé populace... Celá odpověď

Životní krize

Psychiatrie Soňa 5.12.2020

Dobrý den, přemýšlím, jaký dotaz Vám položit...když vidím otázky nahoře, tak asi nejlépe to vystihuje - mám strach, že se deprese dostaví znovu. Nechci ji už znovu zažít. Můžu se toho vyvarovat? ......je mi 54 let, manžel mě opustil před 3 lety kvůli o 24 let mladší milence, se kterou udržoval vztah... Zobrazit více

Snímek obrazovky 2020-12-23 v 20.26.39.png
Odpovídá lékař:

MUDr. Barbora Magdolenová

Dobrý den paní Soňo, děkujeme za Váš dotaz. Prožíváte zjevně životní krizi, z mého pohledu mohu doporučit... Celá odpověď

Atopický ekzém

Jiří 5.12.2020

Mám asi atopický ekzém. Letos v únoru jsem měl chřipku a následně hned zánět průdušek (léčený antibiotiky). Za čtrnáct dní nato jsem otekl kolem očí a objevila se vyrážka na čele a na krku. V té době byl vyhlášen nouzový stav, tak jsem nešel ke kožnímu lékaři. Byl jsem u doktora až v červnu, kdy vyrážka... Zobrazit více

Snímek obrazovky 2020-12-23 v 20.26.39.png
Odpovídá lékař:

MUDr. Barbora Magdolenová

Dobrý den pane Jiří, děkujeme za Váš dotaz, žel je špatně směřovaný, tato bezplatná poradna se týká jenom... Celá odpověď

Zneužívání léků na spaní

Psychiatrie Ren 4.12.2020

Prajem pekný deň, v prvom rade ďakujem za Vašu odpoveď. Písala som Vám ohľadom syna 1.12.2020 a odpovedala ste mi hneď 2.12. V podstate som potrebovala radu ohľadom závislosti na lieku Sanval / pri liečbe depresie syna/ Po prečítaní Vašej odpovede som hneď včera dávala synovi len 1/2 tbl. Samozrejme... Zobrazit více

Snímek obrazovky 2020-12-23 v 20.26.39.png
Odpovídá lékař:

MUDr. Barbora Magdolenová

Dobrý den, paní Renáto, děkujeme za dotaz. Snížení dávky Sanvalu a třeba za týden nebo dva úplně vysadit... Celá odpověď

Noční neklid

Psychiatrie Ivan 4.12.2020

Dobrý den, mám problémy se spánkem. Křičím, kopu, prudké pohyby rukou, snažím se utéct, skočit odejít, bráním se útokům. Sny silně prožívám, mluvím nahlas. Ohrožují a obtěžují manželku. Tyto problémy mám často a dlouhou dobu. Nedávno jsem odešel do důchodu. Myslel jsem, že se to zlepší, ale nestalo se.... Zobrazit více

Snímek obrazovky 2020-12-23 v 20.26.39.png
Odpovídá lékař:

MUDr. Barbora Magdolenová

Dobrý den, pane Ivane, děkujeme za Váš dotaz. Nevím zda se s něčím léčíte po tělesné stránce, ale radila... Celá odpověď

Životní krize

Psychiatrie Pavel 3.12.2020

Dobrý den, se chci zeptat na psychické ataky a deprese. Kamarádka (20 let) byla dvakrát v Bohnicích. Tvrdí že týden a to šla dobrovolně sama, potom mi ukazovala jizvy, jak se podřezala a potom prý seděla na zastávce MHD a byla smutná a odvezli ji také, protože nějaká paní zavolala RZS. Nicméně pracuje... Zobrazit více

Snímek obrazovky 2020-12-23 v 20.26.39.png
Odpovídá lékař:

MUDr. Barbora Magdolenová

Dobrý den pane Pavle, děkujeme za Váš dotaz. Je složitý vyjadřovat se k potížím zprostředkovaně, obvykle... Celá odpověď

Nespavost po úmrtí blízkého

Psychiatrie Evžen 3.12.2020

dobrý den, před měsícem mi zemřela manželka,která se léčila na rakovinu , ale byla hospitalizována na pneumologickém oddělení , kde dostala covid , při příjmu ho neměla.Bohužel to na mě zanechalo své následky , děti jsme neměli , jsem v podstatě sám a vše na mě působí negativně.Mám starší sestru , ale... Zobrazit více

Snímek obrazovky 2020-12-23 v 20.26.39.png
Odpovídá lékař:

MUDr. Barbora Magdolenová

Dobrý den pane Evžene, děkujeme za Váš dotaz. Od úmrtí Vaší manželky uplynul jenom měsíc, momentálně... Celá odpověď

Spánková paralýza

Psychiatrie Naďa 3.12.2020

Dobrý den, hledáme lékaře, který by dokázal pomoci se spánkovou paralýzou. Zjišťuji, že je to asi velká neznámá. Je to dlouhodobý problém a velmi ovlivňuje psychický stav. Máte prosím s touto diagnózou zkušenosti? Zobrazit více

Snímek obrazovky 2020-12-23 v 20.26.39.png
Odpovídá lékař:

MUDr. Barbora Magdolenová

Dobrý den paní Naďo, děkujeme za Váš dotaz. Spánková paralýza není v ambulancích psychiatrů a neurologů... Celá odpověď

Deprese, zneužívání hypnotik

Psychiatrie Renáta 2.12.2020

Prajem pekný deň, V prvom rade ďakujem za to, že je tu takáto možnosť konzultácie a že st ochotní pomôcť takýmto spôsobom. "Klobúk dole" Mám na Vás prosbu ohľadom syna 19r./ maturant/ Pred dvoma rokmi sa liečil na depresiu. V tom čase som mala pocit že je to len puberta, podvedome som si akosi nechcela... Zobrazit více

Snímek obrazovky 2020-12-23 v 20.26.39.png
Odpovídá lékař:

MUDr. Barbora Magdolenová

Dobrý den paní Renáto, děkujeme za Váš dotaz. Depresivní porucha se obvykle opakuje v různě závažných... Celá odpověď

Cirhosa jater a alkoholismus

Psychiatrie Jaroslav 2.12.2020

Vážená paní doktorko mám otázku, mám cirozu jater cca 2 až 3 roky a posledních půj roku se mi abnormálně zvěčilo břicho a deně mě tam bolí píchá, je pravda že mám stma, broncichýdu a zánět plyc, mám deně hroznej až neskutečný kašel a vykašlávám zelené hleny, dost mi pomáhá pít vodku lépe se mi dýchá... Zobrazit více

Snímek obrazovky 2020-12-23 v 20.26.39.png
Odpovídá lékař:

MUDr. Barbora Magdolenová

Dobrý den pane Jaroslave, děkujeme za Váš dotaz. Pokud trpíte cirhozou jater s ascitem (zvětšení břicha... Celá odpověď

Deprese

Psychiatrie Marie 2.12.2020

Po smrti mého muže mám velké deprese na uklidnění beru lexaurin děti mi stále vyčítají že mám deprese prý je to každý den nechápou mne nevím co dělat. Je mi moc špatně. Zobrazit více

Snímek obrazovky 2020-12-23 v 20.26.39.png
Odpovídá lékař:

MUDr. Barbora Magdolenová

Dobrý den paní Marie, děkujeme za Váš dotaz. Pokud trpíte depresí a je Vám špatně, bude nutná návštěva... Celá odpověď

Agorafobie

Psychiatrie Eva 2.12.2020

Dobrý den ,mám takový problém už zhruba 1a půl roku. Bojím se chodit do velkých obchodů a někam na nová uzavřená místa, od léta chodím k paní psycholožce, ta situace se zlepšila, nakupovat chodím ale večer, kdy je méně lidí, do malých obchodů, kde to znám nakupuji v pohodě. Beru homeopatika .Psycholožka... Zobrazit více

Snímek obrazovky 2020-12-23 v 20.26.39.png
Odpovídá lékař:

MUDr. Barbora Magdolenová

Dobrý den, paní Evo, děkujeme za Váš dotaz. Zkušení psychologové dovedou odhadnout, kde je hranice mezi... Celá odpověď

Poruchy příjmu potravy

Psychiatrie Anna 2.12.2020

Jsem úplně duševně zničená. Ztratila jsem se a nedokážu najít cestu zpátky. Už nemůžu. Mám pocit, že každý můj nádech nese v sobě něco těžkého. Cely den se těším jen na to, až půjdu spát, protože když spím, mám konečně klid. Ano. Přestali se mi zdát sny, to je velké zlepšení v mém životě. Trápila mě... Zobrazit více

Snímek obrazovky 2020-12-23 v 20.26.39.png
Odpovídá lékař:

MUDr. Barbora Magdolenová

Dobrý den paní Anno, děkujeme za Váš dotaz. Co se týče poruch příjmu potravy, pokud by jste měla zájem... Celá odpověď

Potíže s alkoholem

Psychiatrie Vít 2.12.2020

Dobrý den, léčím se s depresemi a úzkostmi přes deset let, mam zkušenosti s mnoha léky,nyní užívám Lyricu a Elontril. To mi vyhovuje zatím asi nejvíce. Mám dotaz na Elontril, jaký na něj máte názor, zda nemůže zvyšovat chuť na alkohol, mám s tím poněkud problém, ale rozhodně ho nechci vysazovat, je pro... Zobrazit více

Snímek obrazovky 2020-12-23 v 20.26.39.png
Odpovídá lékař:

MUDr. Barbora Magdolenová

Dobrý den pane Víte, děkujeme za Váš dotaz. Nemyslím si že by Elontril (účinná látka bupropion) měl potenciál... Celá odpověď

Deprese

Psychiatrie Sabina 1.12.2020

Dobrý den, přijde mi že mám těžkou depresi. Nebaví mě nic, nejvíce času proležím a prospím jelikož nemám náladu na nic, zlenivěla jsem a neustále brečívám. Zhubla jsem 7 kilo z nechuti k jídlu. Byla jsem už u psychologa ale ten mi řekl že mám v pohodě život a že bych ho vlastně ani neměla navštěvovat.... Zobrazit více

Snímek obrazovky 2020-12-23 v 20.26.39.png
Odpovídá lékař:

MUDr. Barbora Magdolenová

Dobrý den paní Sabino, děkujeme za Váš dotaz. Pokud jste s návštěvou v ambulanci psychologa nebyla spokojená... Celá odpověď

Nespavost

Psychiatrie Jitka 1.12.2020

Dobrý den, můj syn (19 let) má problémy s usínáním. Trvá mu třeba i 3 hodiny, než usne, někdy se stane, že neusne vůbec, nebo až hodně k ránu. Není to problém krátkodobý, špatně usíná v podstatě odmala. Žádného odborníka nenavštívil. Zatím se nepodařilo vypozorovat, v jakém období je to horší a kdy je... Zobrazit více

Snímek obrazovky 2020-12-23 v 20.26.39.png
Odpovídá lékař:

MUDr. Barbora Magdolenová

Dobrý den, paní Jitko, děkujeme za Váš dotaz. U mladých lidí je určitá tendence k posunutí usínání na... Celá odpověď

Nespavost

Psychiatrie Zdeněk 1.12.2020

Dobrý den, můj problém spočívá v tom, že se pravidelně v noci budím mezi jednou a druhou hodinou ranní, mám pak problém usnout a když usnu tak okolo čtvrté hodiny tak potom můžu spát bez problémů třeba do deseti hodin. Ráno vstávám v sedm hodin do zaměstnání. Depresemi netrpím,jsem celkově v pohodě,... Zobrazit více

Snímek obrazovky 2020-12-23 v 20.26.39.png
Odpovídá lékař:

MUDr. Barbora Magdolenová

Dobrý den pane Zdeňku, děkujeme za Váš dotaz. Dle Vašeho popisu dodržujete pravidla spánkové hygieny... Celá odpověď

Domácí násilí

Psychiatrie Kateřina 1.12.2020

Dobrý den, mám problém s přítelem.. již po několikáté mě napadl - naposledy však až moc, kdy jsem se musela odstěhovat. řeší problémy týkající se peněz a zlo vylejvá na mě. měl by si najít psychiatra a psychologa, že ano ? co ho čeká ? Zobrazit více

Snímek obrazovky 2020-12-23 v 20.26.39.png
Odpovídá lékař:

MUDr. Barbora Magdolenová

Dobrý den, paní Kateřino, děkujeme za Váš dotaz. Žel nedovedu posoudit co přesně by potřeboval Váš přítel,... Celá odpověď

Úmrtí blízkého

Psychiatrie Marie 1.12.2020

Včera bylo 13 měsíců, co mně po 53 letech krásného manželství zemřel manžel . Vyhledala jsem psychiatra, užívám Cytalopram.Stále ale brečím, vůbec nic mně nebaví a občas mám pocit, že zblázním. Protože bydlím v rodinném domku, který jsme spolu budovali, každá maličkost mně jeho osobu připomíná. Mám... Zobrazit více

Snímek obrazovky 2020-12-23 v 20.26.39.png
Odpovídá lékař:

MUDr. Barbora Magdolenová

Dobrý den, paní Marie, děkujeme za Váš dotaz. Truchlení za blízkým a milovaným člověkem je dlouhodobý... Celá odpověď

Únavový syndrom

Psychiatrie Jana 1.12.2020

Myslím si že trpím únavovým syndromem,již mnoha leté problémy s únavou a nízkou výkonností.Kam bych se měla obrátit aby mé potíže bral někdo vážně a mohla se podrobit případnému vyšetření? Zobrazit více

Snímek obrazovky 2020-12-23 v 20.26.39.png
Odpovídá lékař:

MUDr. Barbora Magdolenová

Dobrý den, paní Jano, děkujeme za Váš dotaz. Prvním na koho by jste se měla obrátit je Váš praktický... Celá odpověď

Nespavost

Psychiatrie zdeněk 1.12.2020

dobrý den ještě jsem s tím nikoho neotravoval ale už aspon 3roky se pravidelně budím v noci ze spaní. Četl jsem ,že to nemusí být zdravé. Je mi 72 let a málo kdy pocituji nespavost přes den. Co mám pro kvalitnější spanek udělat ? Děkuji Zobrazit více

Snímek obrazovky 2020-12-23 v 20.26.39.png
Odpovídá lékař:

MUDr. Barbora Magdolenová

Dobrý den, pane Zdeňku, děkujeme za Váš dotaz. Dle popisu máte přerušovaný spánek, bude asi vhodné zaměřit... Celá odpověď

Deprese

Psychiatrie marie 1.12.2020

Dobry den. Lecim se dlouhe roky s depresemi. Necitim zadne zlepseni, stale chodim po psychologech, psychiatrech, ruzna leceni , medikace , a tak dokola. Nemohu rozumne premyslet, stale jsem smutna, nemohu mit staly vztah, praci a navic jsem se ukryla v cizine, protoze doma jsem nemela podporu. Jsou... Zobrazit více

Snímek obrazovky 2020-12-23 v 20.26.39.png
Odpovídá lékař:

MUDr. Barbora Magdolenová

Dobrý den, paní Marie, děkujeme za Váš dotaz. Žel u některých pacientů dochází i při medikaci jenom k... Celá odpověď

Dítě odmítá spát samo

Psychiatrie Jitka 1.12.2020

Syn od mala trpí úzkostí, nechce spát sám, ve 2. třídě mi dokonce odmítl chodit do školy. Léčen psychiatričkou medikamentozně. Příčiny neřešené. Teď se nám vrátil problém s odmítáním samostatného spánku. Spí v ložnici s manželem na manželské posteli. Ja jsem s nim spát odmítla. Je mi to fyzicky... Zobrazit více

Snímek obrazovky 2020-12-23 v 20.26.39.png
Odpovídá lékař:

MUDr. Barbora Magdolenová

Dobrý den paní Jitko, děkujeme za Váš dotaz. Pokud jsem to dobře pochopila, Vašemu synovi je nyní 15... Celá odpověď

Partnerská krize

Psychiatrie Martina 30.11.2020

Dobrý den, už si nevím rady a nevím na koho se obrátit. Připadá mi všechno ztracený a beznadějny. S partnerem jsme spolu skoro 20 let máme společné 2 děti (10,7let) ne vždy to bylo jednoduché hlavně posledních pár let. Od finančních problémů po úmrtí blízké osoby, nemoci vždy u mě partner stál. Po nějaké... Zobrazit více

Snímek obrazovky 2020-12-23 v 20.26.39.png
Odpovídá lékař:

MUDr. Barbora Magdolenová

Dobrý den paní Martino, děkujeme za Váš dotaz. Co se týče partnerské krize, asi nejvhodnější řešení je... Celá odpověď

Deprese a nespavost

Psychiatrie Jana 27.11.2020

Dobrý večer,prosím poraďte,jak žít dál s úzkostí,depresí,nespavostí a nesmířenou minulostí mojí ale třeba i mojí mamky,která nežije už 28 let a přesto se stále trápím tím,zda jsem přeci jen jí nemohla víc pomoci. Krom toho mám 30 leteho syna s poruchou osobnosti a ASPERGROVÝM SYNDROMEM a stále nebere... Zobrazit více

Snímek obrazovky 2020-12-23 v 20.26.39.png
Odpovídá lékař:

MUDr. Barbora Magdolenová

Dobrý den paní Jano, děkujeme za Váš dotaz. Pokud jsem dobře rozuměla, bylo by pro Vás asi nejlepší řešení... Celá odpověď

12
#ADS_BOTTOM_SCRIPTS##MICRODATA#