7denní pauza

Dobrý Den chtěla bych se zeptat jak se při braní antikoncepce pozná těhotenství?že nepřijde menses v 7 denní pauze?Nebo , že přijde jen slabě?Někde jsem četla že některé ženy menses měly v 7 denní pauze a těhotné byly jak je to možné?Děkuji mockrát a přeji hezký den. :)

Odpověď odborníka:

Dobrý den, krvácení v pauze mezi platíčky není menstruací, ale tzv. krvácení ze spádu hormonů. Vzniká následkem poklesu hormonů při vysazení tablet. Proto je možné krvácení i v případě otěhotnění v době pauzy po užívání antikoncepce. Obvykle však bývá slabší než obyčejně takové krvácení bývá. Otěhotnění při antikoncepci je možné v případě nepravidelného a chybného užívání.

MUDr. Martina Hasilová
MUDr. Martina Hasilová

Specializace: Gynekologie
Pracoviště: Ústav pro péči o matku a dítě, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
poradit | Od: laura | 12.10.2016 21:45
Ahoj taky jsem se chtela zeptat,
uzivala jsem prvni mesic
antikoncepci ebelya,mesicky jsem
dostala , mela jsem si v 7 denni
pauze takze v menstuacni dobe , ale
pritel se dome neudelal, je mozne
otehotneni? dal sem nenaadila
antikoncepci, dekuju :)
reagovat
re:poradit | Od: uLékaře.cz | 13.10.2016 11:45
Dobrý den,
děkujeme za dotaz. Aby Vám
lékař
mohl odpovědět, poprosím Vás,
abyste dotaz
zkopírovala a vložila přímo do
poradny na těchto
stránkách:
http://www.ulekare.cz/poradna.
V poradně se Vám bude lékař
věnovat.

Děkujeme a doufáme, že vše
bude v pořádku.
reagovat
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: