Důsledky sanorinismu

Dobrý den, mohou být toto důsledky nadměrného užívání dekongestivních kapek? Při ochlazení teče z nosu, a když je léto, tak se noc ucpává a je suchý, přecitlivělost na voňavky a na alergeny - prach, srst. Dá se vyšetřením spolehlivě poznat, je-li problém alergického původu, či důsledek sanorinismu? Děkuji Vám.

Odpověď odborníka:

Vážená slečno/paní Terezo, při excesívním užívání dekongestiv může dojít k trvalému poškození nosní sliznice a vývoji tzv. atrofické rhinitidy - celoroční rýmy. Diagnóza se dá stanovit vylučovacím způsobem, tj. při absenci alergických mechanizmů a projevů. S pozdravem, MH.

MUDr. Milan Hrubý
MUDr. Milan Hrubý

Specializace: Nefrologie
Pracoviště: Všeobecná fakultní nemocnice v Praze 2, IV. Interní klinika, Ambulance nutriční podpory

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x