Krční a bederní páteř - vysvětlení mri

Dobrý den, prosím o vysvětlení zprávy z MRI. Krční páteř - krční lordóza je v celku přiměřená, na okrajích C5-6 jsou drobné okrajové osteofyty, dozárně jen nevýznamně zasahují do foramin. Degenerovaná je ploténka C5/6, vyklenuje se vpravo paramediálně asi 3mm. Bederní páteř - ploténka L5/S1 je výrazně degenerovaná, snížena na minimum, v okolní spongióze jsou edématózní a tukové konverzní změny. Ploténka se cirkulárně vyklenuje do pát. kanálu v rozsahu asi 5mm, je v blízkém vztahu k oněm kořenům S1, ale nekomprimuje je. DO pravého foramina zasahuje výraznější osteofyt vel. 5mm. Děkuji za vysvětlení.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, máte cca středně pokročilé změny na krční a výrazné v bederní páteři, v krční oblasti máte mírně vyhřezlou ploténku mezi 5.a 6.obratlem /nevím, jak je široký páteřní kanál, proto se vyjadřuji o mírném vyhřeznutí/, v bederní oblasti je výrazněji změněná ploténka mezi posledním bederním a prvním křížovým obratlem, která se vyklenuje do páteřního kanálu, ale neutlačuje žádné nervy. Tady (ve stejné lokalizaci jako výhřez) ale vpravo je jeden větší výrustek, který může dráždit nervy, přímo se jich dotýká, ale nestlačuje je - proto můžete mít potíže zejména vpravo. Důležité je vědět, že změny na páteři nemusejí nutně znamenat velké potíže a také, že velká většina problémů se zlepší po rehabilitaci kombinované s terapii léky. Operace je až poslední možnost, u vás by bylo nutné nejprve kontaktovat neurochirurga, aby se vyjádřil k tomu, zda by viděl jako smysluplné operovat nebo ne a v které oblasti (nejspíše ten výrustek v bederní oblasti). Nevím, jakou léčbu jste již podstoupila, proto je moje odpověd spíše povšechná. Hezký den.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
krčni páteř | Od: SOFIE | 17.10.2015 03:02
váženy pane doktore prosim o radu.při vyšetřeni žaludku sondou mi paní lekařka nemohla zavest vyšetřovaci sondu že stale narážela na nějaký výtustek a pok se jí to povedlo v sedě.Já sama citím tlak pod krkem ze předu a mám tam dýchací potiže jako bych měla nachlazené průdušky a srdce mám v pořádku. Jěště užívám Kombi-kalz na kosti několik let je mi 79 let.Zdravím Vás a děkuji za radu.
reagovat
re:krčni páteř | Od: uLékaře.cz | 19.10.2015 13:59
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Avšak aby Vám lékař
mohl odpovědět, poprosím Vás, abyste dotaz
zkopíroval a vložil jej přímo do poradny na těchto
stránkách:http://www.ulekare.cz/poradna-
rozcestnik.
V poradně se Vám bude lékař věnovat.

Děkujeme a doufáme, že vše bude v pořádku.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: