Nurofen a panadol, syn 17 měsíců

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli mohu dát synovi 17 měsíců nurofen a kombinovat to po 3 hodinách s panadolem? Děkuji za odpověď Ještě bych měla otázku týkající se plateb u lékaře: když mě lékařka dá doporučení na ušní, mám platit poplatek u i ušního, když sem zaplatila dětské doktorce? Jak je to s popvrzením? musí mi jej vydat nebo si mám o něj říct? Moc děkuji

Odpověď odborníka:

Dobrý den, kombinace analgetik se doporučuje, můžete je střídat zhruba po 3-4 hodinách, nesmíte nikdy překročit doporučenou denní dávku stanovenou pro věk a hmotnost dítěte. Zákon o regulačních poplatcích jednoznačně říká, že regulační poplatek se platí pokaždé, když je provedeno klinické vyšetření. Některá současná mediální prohlášení ministerských pracovníků ale jdou proti dikci zákona a vytvářejí chaos. V současné době zdravotnická veřejnost čeká na další pokyny ministerstva a dále také na rozhodnutí Ústavního soudu. Obecně ale platí, že odešle-li vás po vyšetření dětská lékařka do jiného zdravotnického zařízení k dalšímu odbornému vyšetření, platíte regulační poplatek na obou místech.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Střídání léků | Od: EvaB. | 5.4.2012 14:14
Dobrý den, synovi střídám léky pokud má vysoké horečky a neklesají. Střídáme po 3 hodinách, jak nám doporučila pediatrička. Osvědčil se nám Nurofen a Panadol, přičemž Nurofen zabírá lépe a rychleji.
reagovat
re:Střídání léků | Od: Zuza | 5.4.2012 20:28
Ja bych se osobne bala stridat leky po 3 hodinach. Nastesi, kdyz byl syn nemocny tak jsem mu dala Nurofen a horecka klesla natolik, ze uz nepresahla 38,5, tudiz jsem uz lek nepodavala.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: