Opakující se bolest hlavy

Dobrý den, trpím tak cca 1x měsíčně na bolest hlavy, kdy celé 1-2 dny mě hrozně bolí hlava a je mi na zvracení. Je to tak 4 roky, kdy jsem omdlela a spadla na čelo, které jsem měla mírně odřené. Lékaře jsem nenavštívila. Předtím jsem na bolesti hlavy vůbec netrpěla. Myslela jsem, že je to věkem nebo nošením brýlí (ty ale nosím již delší dobu), až nedávno jsem si to dala do souvislosti. I nyní na omak mám na čele citlivé místo, na které když sáhnu zabolí, jinak nebolí. Mám navštívit lékaře? A mohu rovnou nějakého specialistu nebo praktického lékaře? Děkuji předem za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý večer, jestliže vás bolesti hlavy obtěžují, jsou nepříjemné a vadí vám v práci nebo i při činnostech doma, pak je vhodné navštívit lékaře. Doporučuji nejprve návštěvu obvodního lékaře, on vám jako první může naordinovat léky od bolesti. A také rozhodne, je- li nutné navštívit neurologa, ke kterému potřebujete od svého obvodního lékaře doporučení. Příčin bolestí hlavy může být celá řada. Poúrazové bolesti jsou však krátkodobé, bolí trvale několik dní po úrazu, nikoli několik let a jen občas. Přeji pěkný večer.

MUDr. Lenka Terzipetková
MUDr. Lenka Terzipetková

Specializace: Neurologie
Pracoviště: Fakultní nemocnice Motol, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Osm rad, jak uchránit byt před prachem
Články: Osm rad, jak uchránit byt před prachem
Všudypřítomný prach – pro...
Předoperační vyšetření
Články: Předoperační vyšetření
Předoperační vyšetření je...
Studie varují před e-cigaretami
Články: Studie varují před e-cigaretami
Regulace elektronických...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x