Trvale zvýšené hodnoty crp

Chtěla bych se zeptat. Asi 4 měsíce mám trvale zvýšené crp okolo 30, momentálně 32. Kvůli zánětům hlavně v oblasti hrtanu každý půlrok(bez hlasu skoro), byla jsem na vyšetření i na Imunologii a nic mi tam nenašli ale přesto mi pani doktorka nasadila něco na imunitu, ale přesto kontrolní krev vyšla: zvýšené CRP 32 a zvýšené protilátky a nějaké FW 24/47. Dle krční jsem v pořádku a až na toto podle imunologa také. Alergie nemám žádné. Ani jeden z doktorů neví v čem to může být hlavně to moje nemocnění každý půl rok a pak ted již trvalé zvýšení CRP. Obezní nejsem, Štítnou žlázu mám v pořádku, Gastroskopie teda tam byl zánět 1.stupně, ale ten už léčím bez helikobaktera měsíc, takže to by mělo být pryč, ale to prý nezvyšuje tyto hodnoty. Nevíte případně v čem by měl být problém? Nevědí si snad rady ani doktoři. Nevím

Odpověď odborníka:

Mělo by se vyloučit infekční ložisko v těle - to znamená doplnit ještě gynekologické, zubní vyšetření. Vyšetření moče. Zvážit doplnění sonografického vyšetření břicha - někdy mohou být hodnoty zvýšené při chornickém zánětu slepého střeva, žlučníku.
Důležité je výsledek hodnotit spolu s klinickým vyšetřením, někteří pacient mají hodnotu mírně zvýšenou a jsou zcela bez klinických projevů, zde je pak vhodné CRP sledovat a není nutná další léčba.

MUDr. Marcela Vorlíčková
MUDr. Marcela Vorlíčková

Specializace: Alergologie a klinická imunologie
Pracoviště: Immunia spol. s.r.o – Centrum prevence a léčby alergií a poruch imunity

 
Líbí se vám odpověď?
+5 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: