Ureaplasma urealyticum

Dobrý den, ráda bych se zeptala na bakterii Ureaplasma Urealyticum, díky které mám diagnózu N760. nález: >10 000 CFU/ml. Mohli byste mi, prosím, vysvětlit, jak se ke mně tato bakterie mohla dostat? Jsem 20 let vdaná, nikdy jsem neměla pohlavní styk s nikým jiným než s manželem a to mohu na 100% říct i o svém muži (je to velmi zásadový člověk). V minulých letech jsem trpěla záněty střev a žlučníku, ale nevím, jestli toto může souviset. Jinak jsem neměla žádné problémy. Můj lékař odpovídal spíše vyhýbavě, chtěla bych znát přímou odpověď, už kvůli prevenci. Děkuji za odpověď a přeji příjemný den Dita

Odpověď odborníka:

. Fakticky jsou velmi častým nálezem v pohlavním ústrojí žen, a to zcela zdravých žen. Ureaplasma urealyticum se najde u asi poloviny sexuálně aktivní populace Častěji se nacházejí u žen, které trpí tzv. "bakteriální vaginózou", což je onemocnění způsobené přemnožením bakterií, které nesnášejí kyslík, a charakterizované řídkým výtokem páchnoucím po rybách. . Ureaplasma urealyticum je původcem gynekologických zánětů zcela výjimečně, jestli vůbec někdy. Mykoplazmata jsou dobře citlivá na některá antibiotika, která se používají k léčbě. Vzhledem k vysoké četnosti výskytu těchto bakterií i u zdravých žen je však jejich opětné objevení po léčbě spíše pravidlem. Přenos mykoplazmat se děje pohlavním stykem. Jako v jiných podobných případech zde ochranu představuje používání kondomu. Výběr partnera hraje menší roli než u ostatních infekcí, vzhledem k vysoké promořenosti celé populace.

MUDr. Jan Sládeček
MUDr. Jan Sládeček

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Gynekologická ambulance, POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

 
Líbí se vám odpověď?
-6 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Neprozradí nebo neví | Od: Dagmar | 20.1.2012 20:16
Paní Dito, jsem v podobné situaci jako vy, marně se snažím dopátrat jak jsem mohla přijít k pohlavně přenosné bakterii, když ani já ani můj muž nemáme jiného partnera a jsme spolu 9 let. Můj gynekolog to háže na mého muže a jeho urolog to háže na mně. Tvrdím-li, že jsme si věrní, shovívavě se na mě usmívají jako na naivního vola. Prohledávám internet, našla jsem dotazy podobné jako naše, ale odpovědi jsou tvrdohlavě stejné - pohlavně přenosné - pak věřte odborníkům!
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: